| anonim_4396 a întrebat:

In legatura cu facultatea de teologie din Iasi, se cauta din an in an profesori la facultate?

3 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Se cauta cand exista posturi iar alea apar daca se pensioneaza cineva sau daca senatul universitatii (nu stiu dac ala cuza au teologie) le aproba posturi.

Atunci se posteaza pe site ca s-a deschis un post se specifica conditiile, se face o comisie care evalueaza candidatii etc. Sau cel putin asta e procedura oficiala..in mediul academic romanesc posturile se deschid cu dedicatie pentru cineva anume.

| Catrice a răspuns:

Nu se cauta la facultățile super căutate posturi în fiecare an laughing

| LoremIpsum a răspuns:

Doar când se eliberează post, de obicei prin pensionare sau deces. Doamne ajută!