| anonim_4396 a întrebat:

Părere despre academia de politie Alexandru Ioan Cuza?

2 răspunsuri:
| Smolbean a răspuns:

Părere bună. Apreciez pe cei ce aleg sa meargă acolo. Nu e o facultate ușoară. Trebuie sa te ții de învățat.

| AdmitereAcademiaDePolitie a răspuns:

Academia de Politie "Al. I. Cuza" este cel mai bun loc in care poti merge daca iti doresti o cariera in politie, jandarmerie, pompieri, etc. Absolventii ies de pe bancile Academiei cu gradul de ofiter (subinspector). Studentii beneficiaza de studii si cazare gratuita. Admiterea la Academie insa este destul de dificila, dar cu multa munca si pregatire, se poate.
Mai multe detalii aici:

https://www.academiadepolitie.com/......-a579.html