| thegodfather12 a întrebat:

Cati ani se fac la Academia de Politie "Alexandru Ioan Cuza" si ce salariu are un debutant?

6 răspunsuri:
| geronimo11 a răspuns:

Salut. La Ordine si Siguranta Publica ( OSP ) faci 3 ani iar la Drept faci 4 ani. Salariul unui debutant nu este fix si n-ai cum sa-l stii precis dinainte. Oricum intre 1300 si 2000 de lei are un debutant.

| thegodfather12 explică (pentru geronimo11):

Altii spuneau ca peste 2000

| geronimo11 a răspuns (pentru thegodfather12):

Debutant nu poti lua peste 2000 din cate stiu eu. Dupa cativa ani, da.

| thegodfather12 explică (pentru geronimo11):

Care e diferenta dintre ordine publica si drept?

| geronimo11 a răspuns (pentru thegodfather12):

Detalii de felul asta gasesti pe site-ul lor : http://www.academiadepolitie.ro/