| Andreea2804Ioana a întrebat:

Pentru academia fortelor terestre si pentru academia de politie se poate folosi diploma de Cambridge(CAE) in vederea echivalarii?

2 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Pai si doar pentru ca ai CAE vrei sa primesti 30 puncte la engleza?
Alea 30 de puncte se fac destul de greu, n-ar fi corect.
Asta am banuit eu, ca 30 vrei, doar nu vrei mai putine, nu?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Testele de la Academia Militara sau cea de Politie se dau conform standardelor emise de Academiile respective, corect si la fel pentru toata lumea, fara dimplome obtinute in afara Academiei.
Sustinerea acestor examene este obligatorie, nefiind optionala sau inlocuita cu diplome obtinute in alta parte.