| AdrienaID a întrebat:

Salut, acum 1 an am terminat scoala profesionala de mecanici auto si doresc sa stiu cum trebuie sa procedez ca sa ma angajez. Am cam uitat multe, stau si ma gandesc daca merg la un service auto cred ca nu o sa ma angajeze fiindca nu prea am experienta si fiind incepator m-ar baga direct sa repar sau m-ar tine pe langa un angajat ca sa prind putina experienta?

5 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

O sa dai cu matura, o sa schimbi ulei si filtre, duci gunoiul, aduci piese de la magazie, speli masini, motoare.
Nu te grabeste nimeni si nimeni nu se ofera sa te invete ceva.

| Eisenheim a răspuns (pentru Panamax):

Din nefericire ai dreptate

| Eisenheim a răspuns:

Așa e,te băga,cum zice și colegul,pe lângă altul,,meseriaș" daca ăla e băiat bun ajungi priceput, dar daca e comunist din ala se teme că ești mai bun ca el, lucru logic, un tânăr va fi mereu mai îndemânatic și la zi cu aparatele, plus că o minte tânără funcționează mai bine ca una forjată sa zicem așa, atunci nu ai nici o șansă

| darrio2007 a răspuns (pentru Eisenheim):

Ce ai cu comunistii? Tot cei mai tineri vor fi invidiosi daca vei fi mai bun decat ei. Datorita comunistilor inca mai exista ceva in tara asta. Si parintii tai au fost comunisti, ca multi altii de varsta lor.

| Eisenheim a răspuns (pentru darrio2007):

Corect,și au furat o țară întreagă, și încă o mai fac, nu se gândesc la viitorul celorlalți, mottoul lor e: noi sa avem sa ne meargă bine, restul mergeți în **** mea! " Asta e citatul ce l-am auzit de la toți cei trecuți de 50 ani, deci hai sa fim realisti, e 2021, am avansat in multe domenii, unii și în gandire, de ce trebuie sa ne pacalim in continuare că, comunismul, era minunea lumii happy