| L001 a întrebat:

Salut la toții! Sunt aici persoane care au lucrat în Emiratele Arabe Unite sau care ar dori? Dacă sunt scrieți aici cum merge angajarea, ce experiențe ați avut și ce v-a fost greu dar și cum a mers adaptarea. Iar persoanele care nu au lucrat acolo scrieți de ce ați dori sa lucrați

3 răspunsuri:
| răspundtot a răspuns:

În general se caută persoane as la matematică și la lucrat cu bani. Taximetriștii sunt băgați câte 10 echivalentul a unei camere doar că ei au 24 din 24 lucru.

| Alverto a răspuns:

Mda, te poți angaja ca ajutor de bucătar etc

| doctorandus a răspuns:

În Emirate: dacă ești prins cu alcool primești închisoare. Dacă ești în aceeași cameră cu o femeie neînsoțită: închisoarea și biciuirea. Asta dacă nu e căsătorită. Dacă e căsătorită cu altcineva: pedeapsa cu moartea. Dacă îi înjuri pe Mohamed sau pe Isus: pedeapsa cu moartea. Dacă faci fotografii se poate interpreta drept vrăjitorie, pedeapsa cu moartea. Dacă îi ghicești cuiva în cafea sau în cărți: pedeapsa cu moartea.