| CuTup3u a întrebat:

Saptamana asta mi-am bagat dosarul la scoala de pompieri, si as vrea s aflu cateva informatii despre chestia asta.

1. Se intra acolo doar cu nota de o luam la examenele scrise, sau se pune si probele sportive?

2. Unde gasesc si eu niste modele de pshihologic care se da in cateva saptamani?

Alte informatii suplimentare sunt bine venite!

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

1.Probele sportive se sustin inainte de proba scrisa. Pentru probele sportive primesti doar un calificativ" promovat" sau "nepromovat". Au caracter eliminatoriu intocmai ca testarea psihologica.
2. Pe internet nu vei gasi modele din asa numitele "testele psihotehnice " pe care le sustin candidatii la scoala de subofiteri de pompieri- Boldesti. Banuiesc ca unul din aceste teste verifica rationamentul spatial --- vezi un asemenea test :http://www.la-psiholog.ro/teste-psihologice/test-de-rationament-spatial