| WsTiger a întrebat:

Imi puteti spune de pe ce carti pot invata pentru admitere la UMF Craiova pe medicina generala si de unde le pot cumpara? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| alex15ccc a răspuns:

Le cumperi mai ieftin de pe net (olx de exemplu) sau de la libraria facultatii (se gasesc si online PDF), asta sunt cartile cu subiecte(grile), daca te referi la materie sunt in primul rand manualele de biologie clasa 11, corint, si cele de chimie organica (nu mai imi aduc aminte editura, le gasesti pe site-ul universitatii), apoi diferite culegeri pentru chimie si atlase/compendii de anatomie si fiziologie, in scopul aprofundarii. Iti recomand sa vorbesti cu un profesor universitar sau de chimie/biologie pentru mai multe detalii.