| Soryn_Yo_1998 a întrebat:

Ce se da la admitere la Medicina Sibiu/ Craiova?

Răspuns Câştigător
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Inca nu s-a afisat tematica. Dar anul trecut a fost asa:
La Sibiu: la alegere intre biologia din clasa a IX-a si chimia din clasa a XI-a si a X-a.
La Craiova: biologia este obligatorie si o materie la alegere intre chimie si fizica.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se ştie modalitatea de admitere din 2015 :)
Eventual, putem discuta despre cea din 2014...

"I. DISPOZIŢII GENERALE :
Durata probei scrise (biologie opţional cu chimie organică pentru specializările
Medicină şi Medicină Dentară şi Chimie organică pentru specializarea Farmacie), este de 2
(două) ore şi se va susţine în limba română.
VI. STABILIREA ŞI COMUNICAREA REZULTATELOR CONCURSULUI :
3. Pentru concursul de admitere 2014 nota obţinută la disciplina Biologie sau Chimie
organică reprezintă nota finală." - SURSA = Regulamentul de la linkul oficial :
http://medicina.ulbsibiu.ro/ro/documente/REGULAMENT%20ADMITERE.pdf

Pentru U.M.F. Craiova, vezi linkul :
http://www.umfcv.ro/admitere-discipline-concurs

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Examen. Stiu, stiu, cu placere.