| NeedHelp1 a întrebat:

Voiam să știu ce profil este mai bine plătit la Academia de poliție Alexandru Ioan Cuza

Facultatea de Poliție

Facultatea de Poliție de Frontieră
sau
Facultatea de Jandarmi

nu răspundeți în necunoștință de cauză

Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Cumpata_Liviu_Flavius_1957 a răspuns:

Salariile sunt indestulatoare,la acestea se mai adauga sporuri,bani de chirie,spor de hrană si bani de haine! Dar,sunt meserii care cer dedicație, ai mai multe misiuni la jandarmi,primesti spor,dar ești chemat de acasă cănd este nevoie de tine, trebuie să anunți când pleci în concediu afară, sau părăsești localitatea! Dacă îți place ce faci, indiferent unde, treci mai usor de toate asperitatilepeste

| AdmitereAcademiaDePolitie a răspuns:

Buna ziua. Articolul urmator va va oferi o serie de informatii

https://www.academiadepolitie.com/......-a579.html