| Keith991 a întrebat:

Salut, vreau sa fac un curs de calificare pe postul de brancardier si dupa sa muncesc in alta tara, vreau sa stiu daca merita, salariu, chirie, costuri, etc, engleza o stiu.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un curs de calificare local nu este relevant pentru un job in strainatate.

| Eireann a răspuns:

Alta tara... care? UK, Irlanda, Australia, Noua Zeelanda, Statele Unite, Africa de Sud, Canada, India? In toate astea si Inca multe altele se vorbeste engleza. Presupun ca te gandesti la UK si Irlanda. E salariul minim pe economie (sau cu foarte putin peste) si poti sa il rotunjesti cu ture de noapte, weekenduri si sarbatori legale. La chirie depinde daca stai in Londra sau in Limavady, preturi diferite, daca vrei sa stai singur la 3 camere sau sa imparti cu inca 6 insi.

| Zuzu1991 a răspuns:

Ce balarii de curs iti trebuie sa cari targa si sa muti pacienti de colo, colo?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi cu vreo £1500 te poți descurca dacă strângi cureaua.