| robert197 a întrebat:

Salutare TPU, sper sa gasesc pe cineva aici care sa-mi spuna daca un student de drept se poate angaja la o firma juridica, ca asociat sau orice altceva. Pentru ca n-am un raspuns, am apelat la a pune intrebarea aici, deci e posibil sau nu? Intrebarea se poate muta, nefiind in concordanta cu sectiunea potrivita. >PS Daca sunt mai multe informatii pe langa ce intreb eu, rog sa mi se mentioneze si acestea, seara buna! happy

2 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Fiind inca student, si daca iti ajunge timpul desi ai mult de invatat, te poti angaja. Dar pe posturi mici.
Ca asociat? Nici dupa ce termini nu e usor.

| PiouelPol a răspuns:

Poti face practica eventual. Angajat propriu zis nu poti fi pana nu termini facultatea. Mai sunt cabinete de avocatura sau firme la care te pot aduce intr-un fel de internship-uri, in urma carora sa primesti si ceva bani.