| AndreiManolache a întrebat:

Firma mea vreau să o fac sub formă juridică de SRL cu unic asociat. Îmi poate spune cineva care sunt actele pentru înregistrarea la Registrul Comerțului sau, dacă nu, o firmă specializată în înregistrarea de SRL cu unic asociat din Iași? Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Primul pas este sa mergi la Oficiul Registrului Comertului pentru rezervarea denumirii firmei. Acolo poti afla toate actele necesare, in functie de obiectul de activitate si chiar iti pot face actul constitutiv. Vei cheltui mai putin decat daca angajezi o firma specializata.