| mtw123 a întrebat:

Salutări.

Dacă doresc să urmez o carieră in politie / jandarmerie / pompieri / armată şi am un părinte care a făcut inchisoare se poate? Am inţeles de la niste cunostinte ca nu.
Rog seriozitate.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Logic că da

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu suntem pe vremea comunismului să te întrebe ce a fost tata.
Eventual mă gândesc că dacă ești din familie de interlopi, clanuri mafii, ceva de genu.

| Razvan262005 a răspuns:

Nu, nu conteaza ce au fost parintii tai, cand dai la un liceu militar/de politie sau academie militara/politie nu iti cer actele parintilor sa vada daca are sau nu cazier(adica daca a fost la inchisoare)
PS: Vreau funda =]]