| Jony123 a întrebat:

As vrea sa urmez o cariera militara sau in politie, dupa voi unde credeti ca e mai bine platit: Politie, Armata, Jandarmerie sau Pompieri.
PS:La Politie e cel mai greu de intrat fara de celelalte.
Dau funda la raspunsurile cu argumente clare.

Răspuns Câştigător
| Pumma09 a răspuns:

Armata e cea mai bine platita. Mai ales atunci cand te trimite in Iraq sau Afganistan. Deoarece iti pui viata in pericol. Si pompierii la fel. Si ei sunt bine platiti, deoarece se lupta cu focul...salveaza vieti etc. Dar daca as avea de ales intre armata si pompieri as alege armata. Armata de schimba mult si fizic si mai ales psihic. Incepi sa intelegi totul intr-un mod diferit. Armata te pregateste de viata cum se zice...mai ales atunci cand auzi golntul cand trepe pe langa tine laughing.
Well, Armata the best.
Funda?big grin

| Jony123 explică (pentru Pumma09):

Ms pentru raspuns

2 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Poliție