| Doremifa a întrebat:

Sunt in Iasi colegii sau licee cu legate de teatru? Daca cunoasteti, spuneti-mi, va rog, denumirea exacta

1 răspuns:
| George3412 a răspuns:

Salut, da este vorba de Colegiul National de arta Octav Bancila.Dar iti recomand sa nu optezi pentru el, pentru ca daca termini liceul si nu vrei sa mai dai la actorie e cam nasol, o sa iti vina greu..Pe cand daca te duci la un liceu teoretic pe profil umanist sau real, ti-ar fi mai usor plus ca la facultatea de teatru admiterea nu e foarte grea..Si eu vreau sa urmez facultatea de teatru si am avut ocazia sa merg la liceul de arte, dar m-am gandit mai bine.Bafta