| micutdragut a întrebat:

Am auzit de la un prieten ca vacutele se mulg mult mai usor cu niste aparate de muls vaci eficiente ca acestea: http://www.inoxcenter.ro/......muls-vaci/ Este adevarat? Bunicului meu i-ar prinde bine la tara asa ceva.

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Daca va permiteti, sunt foarte eficiente si scuteste munca bunicului...
Iar daca sunt mai multe vacute, cu atat investitia este binevenita!
O zi buna happy

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Da, si? Sunt echipamente care sunt cerute de legi UE pentru ferme mari care vor sa aiba anumite contracte cu firme care sa le cumpere laptele etc. In realitate sunt niste porcarii care ranesc ugerele la vaci si le aduc si alte daune de sanatate. Nu mai vorbim de pretul acestor instalatii.