| cristinuca05 a întrebat:

am o craciunita(planta)traditionala, romaneasca nu din alta tara. o am de 4 ani si a crescut destul numai ca a inflorit numai o singura data o floare, si are frunzele uscate, si seci fara seva.cum as putea sa o ingrijesc sa infloreasca? trebuie taiata din cand in cand? multumesc

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am o Craciunita acasa, ii merge bine. Pe a ta, cred ca ai neglijat-o. Uite, intra aici si vei putea afla cum sa ai grija de ea http://casasigradina.ele.ro/......a3567.html Din pacate, pentru floarea ta nu se mai poate face nimic. dar, ceea ce o sa citesti aici (link) o sa-ti prinda bine pe viitor.

| J u s t a răspuns:

Eu o tai pe a mea in mai happy Atunci este cel mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatul meu : nu-i trebuie soare puternic ( incearca sa ii gasesti un loc stabil unde sa se dezvolte nu trebuie mutata ) si trebuie udata rar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimba pamantul.rupe frunzele seci si lasa'le pe alea viguroase. ud'o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa o feresti de soare puternic, de uscaciune excesiva, un pic la semiumbra ii merge mai bine, si se va reinnoi si la frunze