| mara_9541 a întrebat:

Cam cat costa o bucata de sticla de 50/1, 10m.

Răspuns Câştigător
| 9gygy a răspuns:

Nu exista un pret fix, cum era inainte de 1989, pretul de stat. Acum preturile difera, depinde de grosimea sticlei si de unde o cumperi(localitate si magazin). Du-te la un magazin ori atelier de geamuri din localitatea ta ori una apropiata si o sa afli. Numai bine!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista un pret fix, cum era inainte de 1989, pretul de stat. Acum preturile difera, depinde de felul si grosimea sticlei si de unde o cumperi(localitate si magazin). De ex. un metru patrat de sticla simpla, cu grosimea de 3 mm, poate costa 3-5 lei. Du-te la un magazin ori atelier de geamuri din localitatea ta ori una apropiata si o sa afli. Numai bine!

| 9gygy a răspuns:

Pe mine m-a costat o bucata de sticla de 60/95... 13 lei, dar, cum a spus si Ioandelasal, depinde intr-adevar de grosime, tenta de culoare, etc. Oricum, poti sa iti faci o mica idee acum.