blonda_suprema
| blonda_suprema a întrebat:

Cand se seamana graul?

Răspuns Câştigător
| valyb a răspuns:

Graul de toamna se seamana in perioada 15-30 septembrie în zonele colinare şi submontane şi 1-15 octombrie în zonele de câmpie. Se mai cultiva si graul de primavara, care se seamana in martie dar nu sunt soiuri foarte productive si de aceea nu prea seamana lumea, mai ales daca in zona respectiva nu sunt irigatii.

4 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Toamna

| stina a răspuns:

primavara si toamnahappy cred ca am invatat pe la botanica. Si am tinut minte pen' ca profa era afurisita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

15sept-25noi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toamna in perioada 15-30 septebrie.