| O.o V@13n7!n@ o.O a întrebat:

Cum se scot petele de ulei?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Decupezi cu foarfecuta. dar numai pata.inceeeet,inceeeet.si gata. s-a dus pata.

11 răspunsuri:
| nirvanacartof a răspuns:

Se gasesc soluții speciale în super-market!

| dot a răspuns:

Cu detergent de vase...axion, fairy

| Moni. a răspuns:

Din cate stiu eu, se ia cu pur.Se toarna pe pata si il presezi cu mana, si il lasi cam 15 minute, dupa care speli haina.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Petele de ulei se pot scoate cu ajutorul detergentului de vase. Aplici putin detergent peste pată și lași câteva zeci de minute să se inmoaie. Apoi bagi țesătura in mașina de spălat. Dacă pata nu dispare la prima spălare, mai încearcă odată și a doua oară sigur nu o vei mai vedea;). Această rețetă este valabilă pentru petele de ulei din floarea-soarelui și măsline. Dacă mai ai de furcă și cu alte pete, uite aici ghidul cu leacuri ale bunicii:http://gastronomie.ele.ro/......-a190.html

| Rukhsandra a răspuns:

Cu detergent de vase

| Izzaya a răspuns:

Cu Vanishhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa prostiile cu foarfecele si venish. Pune benzina pe pata si freaca bine pe urma poti sa o dai prin orice apa cu sau fara detergent va iesi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu lamaie

| cristi202 a răspuns:

Daca nu iasa cu nimic din comert, incearca cu DishDrops de la Amway. E fenomenal impotriva grasimii. Cu citeva picaturi doar, in apa rece, poti spala toata vesela de dupa un party serios. Pina sa-l cunosc spuneam ca Axionul e cum zice reclama despre el -"inamicul grasimii nr. 1", insa dupa ce am gasit DishDrops, mi-am dat seama ca depaseste cu mult Axionul. Cu DishDrops imi curat eu blugii patati de la uleiul negru de la bicicleta. Te pot ajuta daca vrei sa il achizitionezi, caci nu il gasesti in mod obisnuit in comert, ca celelalte produse. Rezultatele vor fi garantate!

| faimosul28 a răspuns:

Foloseste sprayul oks 2611 de la oks germany, pentru detalii contacteaza-ma la idul iovucatalin!

| misskitty a răspuns:

Cu vanish %. torni exact pe pata.lasi vreo 10 minute si pe urma speli obisnuit.rezultat garantat