| ilinca2002 a întrebat:

Cum stiu daca este casa mea bantuita?

Răspuns Câştigător
| Happy a răspuns:

Eu unul sunt sigur ca pot sa fie asa niste case bantuite.Sa va explic si de ce si ce trebuie facut.Trebuie in primul rand sa vedem si sa aflam istoria acestei case, cine a locuit inainte sa spunem de cand a fost construita.Se poate sa fi fost acolo crime ingrozitoare cu oameni care ori au fost victime ori au fost ei criminali.sufletele acestor oameni nu pot sa-si gaseasca linistea cuvinita in alta parte si raman sa bantuie acolo unde au trait si au locuit sau unde au comis faptele lor fiindca acolo se simt in siguranta sau vor sa se reintoarca pentru ca nu au trebuit sa moara.
este intr-adevar nevoie de un preot dar nu de un oarecare preot ci de un preot care stie sa faca anumite slujba pentru alungarea lor si este foarte greu daca au de aface cu un spirit rau ucigator.
fereasca D-zeu de asa ceva am urmarit si eu multe emisiuni dar m-au terminat cand am vazut ca aceste spirite de obicei se introduc in corpul unui membru de-al casei.Brrrr, D-zeule!

36 răspunsuri:
| beganu a răspuns:

Te uiti la filmul Paranormal Activity si apoi compari situatia casei tale cu casa din film, si mai mult vei afla ce te asteapta laughingrolling on the floor

| TonY1989 a răspuns:

Mai oameni buni. de unde sunteti mah... daca tot sti ca nu exista asa ceva, Dovedestene. si tu care spui ca exista. dovedeste si tu. nu aveti de unde sa stiti. si treaba aia cu elefantii zmeii etc... asta se haseste pe www.dvxonline.com/filmehorroor/

| crys1998 a răspuns:

Eu spun ca exista.si nu sunt fantome si spirite. cei care nu cred sunt chiar prosti. dar fie care cu gandurile lui.nici eu nu credeam si am una.am facut poza si mi-sa aratat.si nu fac nimic.pentru ca fantoma nu este rea.deci care vrea sa vada poza sa imi bage id:crys. tina@yahoo.com(am pozat pe telefon).

| Costin_Valentin_1999 a răspuns (pentru crys1998):

Nu, ai o aplicatie din aia farsa gen ghost observer sau ghost prank, stiu si eu ca am folosit?

| Alexa_Lexa_1990 a răspuns:

Pai,simti tu insuti asta.De exemplu.in unele camere[sau chiar in toate]te simti urmarit, sau este o atmosfera apasatoare, de parca cineva sta sa iti dea cu pumnul in fata.-_-.De asemenea, se intampla si chestii ciudate.Cum ar fi sa gasesti lumina aprinsa la baie, desi iti amintesti k tu ai lasat`o inchisa. Uneori se pot misca si obiecte[mai rar]. Asemenea raspunsului lui happy, intereseaza`te de istorie.Cel mai probabil este spiritul cuiva care a murit acolo.Dar nu`i neaparat sa fie ceva rau.Tu simti asta..simti daca e o energie buna sau rea, depinde de starea ta de spirit.Insa,daca e o energie rea, te sfatuiesc sa dai cu putina apa sfintita prin casa, si daca tot nu se intampla nimic, cheama preotul -_-si cerceteaza si alte site`uriwinkingbig grin

| Caroline0988 a răspuns:

Eu nu am crezut in asta pana cand chiar mi s-au intamplat lucruri ciudate,precum odata cand am mers la baie blochiaza, s-a stins lumina si cand am vrut sa ies repede usa mi s-a inchis in fata,totimpu cand vreau sa ies din casa usile sa trantesc si se blochiaza, ma simt foarte ciudat in casa cand sunt singura, casa avand mai mult de 100 de ani vechime, oricum mai trebuie sa astept ceva pana termina parintii mei de cladit casa noua...eu am 16 ani si inca cand mai merg la acea casa ma speri(in plus in acea casa a murit si bunica mea si multi oameni, asa ca este intr-adevar bantuita)