| Duffy_1772 a întrebat:

De ce se semana castravetii in camp dupa plantatul cartofilor?

Răspuns Câştigător
| XMYX a răspuns:

Cultura de castraveti nu poate sa revina pe aceeasi suprafata de teren mai repede de trei ani si ei se planteaza dupa cartofi deoarece este o cultura succesiva dupa specii care elibereaza terenul in luna iunie (mazare, cartof timpuriu, gulioare, varza timpurie).

1 răspuns:
| gabyS98 a răspuns:

Pentu ca le priesc mai bine si le este mai racoare ca sa iasa castravetii de toamna funda?