| anonim_4396 a întrebat:

La casa de vacanta trebuie dezactivata electricitatea si activata doar cand esti in vacanta acolo? Sau daca nu consumi deloc electricitatea nu o sa te coste?

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Daca nu cosnumi nu platesti.

| Anca32 a răspuns:

În mod normal dacă nu exista un consum de energie electrica nu are cum sa ți vina de plata

| mihai69 a răspuns:

Depinde ce contract ai, dar în principiu nu plătești dacă nu consumi.

| laeimbrea a răspuns:

Dacă nu consumi, nu plătești dar este mai sigur să oprești electricitatea dacă nu ești acolo, se mai pot intampla accidente si e mai sigur să fie oprită.

regis
| regis a răspuns:

Nu trebuie activat/dezactivat nimic. Trebuie aleasa varianta de tarifara ideala si eventual comunicat regulat indexul.
Du de exemplu am un preț foarte bun la kilowatt, in schimb am un abonament zilnic pe care il plătesc indiferent de consum. La casa de vacanta evident acest abonament nu este avantajos.