| VoNynyo a întrebat:

Salut prieteni!
Am o rugaminte care se transforma intr-o intrebare pentru voi la care as vrea sa ma ajutati daca vreti si stiti.
Un site ceva pentru crea un proiect de casa gratis?
Unde as pune date dimensiuni etc si sa imi creze proiect.

3 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

E langa site-ul cu banca care iti da imprumut banii de casa fara dobanda.

| Danx a răspuns:

Daca vrei doar sa te joci de-a facut case, sunt multe programe amuzante, inclusiv Minecraft.
Daca vrei sa iti faci un plan pentru o casa pe care sa o construiesti, poti sa folosesti un program de tipul: https://www.roomsketcher.com/......-software/
Pentru a o construi in final, va trebui insa sa mergi la un arhitect care sa faca proiectul propriu-zis, pornind de la schitele si dorintele tale. Acesta va colabora cu un inginer structurist care va proiecta structura de rezistenta si cu ingineri de instalatii care vor proiecta instalatiile, astfel incatcasa sa fie, in final, rezistenta, functionala si frumoasa. Serviciile de proiectare costa o fractiune mica din costul unei case, astfel incat, daca ai bani sa construiesti, nu ezita sa angajezi un arhitect bun care sa faca proiectul, detaliile de executie si care sa asigure si asistenta tehnica pe durata executiei. In plus, pentru a obtine autorizatie de construire este obligatoriu sa ai un proiect facut de profesionisti autorizati.

| relian a răspuns:

Tu de fapt doresti un program cu care sa te joci sa compartimentezi o casa corect? Adica sa iti aseze camerele intr-un anume mod, iar tu sa alegi ce iti este mai pe plac corect? Sint stfel de programe, dar poti face asta si cu mana pe o hartie.
Daca nu iti iese ce doresti tu pe hartie fii sigura ca nici acel program nu o va putea face.
Cred ca vrei o compartimentare cat se poate de utila, fara holuri si spatii de astea moarte.
Stiam un program de genul asta dar sincer nu mai stiu cum se numeste.O sa caut si daca gasesc revin si iti zic.