| sydefin a întrebat:

Salutare, Prieteni Buni si Frumosi!
happy

Cum se poate scapa de furnici intr-o camera?

Multam Fain!
happy

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spray de gogi.

| Iunix a răspuns:

Insecticide, sau, fi mai bun(ă) și las-le în pace. Lași mâncare / frimituri prin casă? poate de aceea ai furnici.

| VSC10 a răspuns:

Spray insecticid. Si incearca sa infunzi locul pe unde intra daca stii unde e.

| SynapseNinja a răspuns:

Eu zic că primul lucru să nu lași firmituri sau mâncare prin casă. Poți folosi insecticide mai puternice, însă un timp nu mai intri în casă.

| LadyDee89 a răspuns:

Mergi la farmacia veterinara si de acolo iti da niste solutii! Daca ai parchet, dupa ce speli, clateste cu apa cu otet, iar pe marginea peretilor sare! Dureaza un pic, dar functioneaza

| annempx a răspuns:

Spray anti-insecte, deratizare in caz ca e ceva gen mai rau...

| Clauzi a răspuns:

Buna Sydefin,

Iti recomand un insecticid care e eficient impotriva insectelor zburatoare si taratoare (furnici, capuse, purici, gandaci de bucatarie).

Nu e foarte scump si te va scapa de problema ta cu furnicile. :)

https://www.verdon.ro/insecticid/insecticid-fendona-15-sc-10-ml.html