| DorelSudoru a întrebat:

Am si eu nevoie de o traducere exacta a acestui tutorial.
http://forum.ragezone.com/f593/server-files-guide-654573 /
In mare inteleg ce zice dar tare mie sa nu ma incurc, de aceea as vrea o traducere bine facuta

1 răspuns:
| NicoletaNico a răspuns:

Configurarea bazei de date
Fiesta de date se execută pe MSSQL. Vă recomandăm SQL 2008 Express. Asiguraţi-vă că alegeţi "modul mixt pentru instalare mai uşoară.

Deschideţi "Management Studio SQL" login cu detaliile stabilite în timp ce instalarea.
Click dreapta baze de date şi alegeţi restaura baza de date.
Introduceţi numele bazei de date şi alegeţi "From File", altfel nu va funcţiona. Browser pentru a şi alegeţi un fişier bază de date. Bak.
Restaurare urmatoarele baze de date:
- Cont
- OperatorTool
- AccountLog
- World00_Character
- StatisticsData
- World00_GameLog

Instalarea Conectori ODBC
Există mai multe modalităţi diferite de calculatoare pe 64 biţi, atunci există pentru 86 biţi.

86bit Computer
Deschide ODBC Managementul modul în care în mod normal ar fi.

64 de biţi Computer
Dacă se execută pe un computer pe 64 biţi. Apoi deschide Run şi tastaţi în sau navigaţi la
"% SystemRoot% \ sysWOW64 \ odbcad32. exe"

Du-te la tab-ul System-DSN. Faceţi clic pe Adăugare şi selectaţi SQL Server.
Introduceţi numele dumneavoastră SQL Server (Ex. Doodlebob \ SQLEXPRESS)

Link la DSN la baza lor de date următoarele:
-Cont
-AccountLog
Caractere
-GameLog
-OPTool
De Statistică

Serverfiles Setup
Deschideţi folderul serverul de fişiere
Deschideţi "_CONF \ config. txt".
Editaţi informatiile ODBC la sfârşitul fişierului.
Edita, de asemenea, de IP-uri, dacă dumneavoastră acest site este publică.

De Exe va face servicii de ei înşişi. Deci, trebuie doar să rulaţi-le şi aşteptaţi pentru o casetă de notificare.
Dacă în Vista sau Windows 7, apoi rulaţi ca administrator.
"Cont \ Account. exe",
"AccountLog \ AccountLog. exe",
"Login \ Login. exe",
"World00_Character \ Character. exe",
"World00_GameLog \ GameLog. exe",
"World00_WorldManager \ WorldManager. exe",
"World00_Zone \ Zone. exe",
"World00_Zone1 \ Zone. exe",
"World00_Zone2 \ Zone. exe",

Acestea ar trebui să spun tot "Serviciul de upload OK".

Începând Server
Du-te la managerul dumneavoastră de servicii.
Acum, începe toate serviciile, în aceeaşi ordine le-aţi instalat.
În cazul în care serverul nu se execută, verifică fişierele jurnal de erori. (DebugMessage folder)

Clientul
Vă recomandăm să utilizaţi clientul Atena-Fiesta.
Puteţi începe clientului prin clic dreapta Athens. exe şi merge la proprietăţi.
Adauga "-i 127. 0. 0. 1", la sfârşitul ţintă sau să o înlocuiască cu IP-ul.

Descărcări
Server Fişiere
Atena Client

Actualizare:
A adaugat un script de înregistrare.
Credite merge la CSharp de KryptoDev pentru script-ul de înregistrare.