| cerculetezburatoare a întrebat:

As dori si eu cateva porecle de la numele Delia, de preferat sa nu contina jigniri. Multumesc anticipat! big grin

Răspuns Câştigător
| just0stefana a răspuns:

Deli, eli, lia, deedee...nu stiu
sfatul meu e sa iti pui o porecla dupa o intamplare hazlie pe care ai facut-o c prietenele tale.aceea e o porecla adevarata; sau dupa cum te porti, ce vorbe spui mai des; astea sunt cele mai faine porecle, eu nu te cunosc deci nu pot sa-ti dau o porecla care sa te caracterizeze, deci sper sa te fi ajutat macar cu niste idei!

o zi buna! happy peace sign

6 răspunsuri:
| allleeeee a răspuns:

Uite niste prescurtari:
Deli
Deliutza
Del
DeDe
Deliuca, Uca
DoDo
Doli
Dolik

| Georgiiiii a răspuns:

Deli
delis
deliuta
delina
delica
adelina(merge si asta)winking

| Georgiiiii a răspuns:

Deli
delis
deliuta
adelina(merge si asta)winking

| Bitzy a răspuns:

Http://www.clopotel.ro/funny/teste/test-Ce_porecla_ti_s_ar_potrivi-182.html probabil te va ajuta!
BeBe

KidoO

Tzupy

BOoDoO

Reduchta

MiriapoD

Nebunatik

YePe

Pufulici

Sweet

Skumpik

Turturika

Papushica

Pinky

trixxie

Pitik happy

Zozole [zozo]

Ciufulita =]]

bunny [ iepure]

unicutza, Zgriptzi, Nebunatik, Creata, Stropinela, Asfaltina, Kiki, Blon
Kiti

Cred ca iti vor placea. mie (sincer mi-ar placea o fundita)

| katty_8059 a răspuns:

Ms ca mi+ai dat si uh porecle. Poyyy
Dely. Pusyy, Pisi, Delitza, daly, Lia

| kammy_7511 a răspuns:

Dedy

deliush

dedyka

dilly

dedika

delyuka

dede

dydy

etk