| anonim_4396 a întrebat:

Cine a citit cartea winetou(volumele I, II, III)

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Da, am citit-o ani în urmă pe nerăsuflte. Mai are şi continuări în alte volume cu aceleaşi personaje.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Eu le-am citit, recitit, răscitit... a fost cartea copilăriei mele, autorul preferat, eroul îndrăgit, ştiam fraze întregi pe de rost, m-au învăţat multe despre nobleţe sufletească, prietenie, toleranţă, libertate...

| shalimar a răspuns:

O carte absolut superba.am gasit primul volum in biblioteca parintilor mei si nu i-am mai dat drumul pana n-am terminat-o. a doua zi deja fugeam inspre biblioteca.stiam ca mai sunt si alte carti cu aceleasi personaje, dar vroiam sa raman cu acel gust dulce al unei carti bine scrise.pentru ca citisem dune(o carte care ti-o recomand.are vreo 6 sau 7 volume, nu mai stiu exact) primul volum, al doilea(amandoua extraordinare) dar urmatoarele volume m-au deceptionat complet.si nu vroiam sa patesc acelasi lucru si cu winetou.