| notorious1919 a întrebat:

Cum este sa ai lentile de contact? E deranjant?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-a zis un medic ca nu e recomandat sa porti lentile de contact pentru ca poti face anumite boli de ochi.

| Yunnochan a răspuns:

Cand le pui si cand le scoti sigur vei simti un disconfort, o usturime destul de deranjanta. Dar odata ce clipesti repede de cateva ori dispare durerea (dupa un minut sau 2). Cand le scoti vei simti un disconfort putin mai mare decat atunci cand le pui...
In primele zile o sa fie deranjant sa le porti, vei avea senzatia de corp strain in ochi, destul de neplacut, nu chiar dureros, dar sunt sanse sa nu te simti bine. Asta pana te obisnuiesti cu ele ca dupa nu mai simti disconfortul decat atunci cand le pui si cand le scoti.

| roketfire a răspuns:

Nu este deloc deranjant, poate prima data, insa te obisnuiesti repede. Ai o multime de variante online, nu uita nici de solutiile de ingrijire si nici de picaturile pentru ochii iritati https://www.optilen.ro/picaturi-pentru-ochi.html

| Andreaolt a răspuns:

Nu e deranjant