| Innocence a întrebat:

Hey, TPU!happy
Nu stiu care ar putea fi categoria potrivita pentru aceasta intrebare.
Oriunde o voi incadra, sper sa primesc raspuns.
Cu toate ca, nu prea sunt o persoana superstitioasa, sa cred in cifre, intamplari si alte chestii, nici visele nu prea au avut o semnificatie certa sau sa se implineasca... Dar, s-a intamplat ceva ciudat:
In noaptea de 7 spre 8 martie, am visat ca stateam la geam(era noapte) si am vazut o stea cazatoare ( mare si stralucitoare) care pica foarte lent. Dupa ce a disparut a urmat o mica ploaie de stele insa, doar pe mica portiune a cerului. Dupa ce a trecut mi-am dat seama ca am uitat sa-mi pun dorinta la momentul oportun, si mi-am pus-o dupa cateva minute(mi-am dorit sanatate si liniste pe tot parcursul anului), fiind insa dezamagita ca nu se va mai indeplini, deoarece nu mi-am pus-o exact in clipa in care am vazut steaua.
Eh.si aseara am cautat -din curiozitate- semnificatia in vis a acestei stele cazatoare si am aflat ca "semnifica" moartea cuiva apropiat sau important.
Azi dimineata am aflat ca a murit o cunostinta care nu are o relatie apropiata cu mine in mod special, dar cu cineva apropiat mie- da!
Intrebarea mea este: exista vreo legatura intre visul meu si intamplare sau e doar o coincidenta?

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

E doar o coincidenta.E drept ca tocmai coincidentele nasc superstitii.