| anonim_4396 a întrebat:

Pentru gameri... Caut un joc de strategie si nu-i mai stiu numele. Seamana cu "Children of the Nile" (City-building game), numai ca nu era cu egipteni ci cu chinezi. Stie cineva cum se numeste?

Răspuns Câştigător
| n0matterman a răspuns:

Da-ne mai multe detalii despre joc...

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Seamana foarte mult cu "Children of the Nile". Construiesti un imperiu, pui oamenii la munca, ai economie, armata, sistem legislativ, medical, totul, ca intr-o societate. Trebuie sa ai grija ca totul sa mearga bine, si cetatenii sa fie multumiti dar sa si progresezi, altfel oamenii isi parasesc casa, si poti sa falimentezi. "Immortal City -Children of the Nile" e cu egipteni. Asta care-l caut e cu chinezi. L-am mai jucat mai demult acum vreo 5 ani dar nu-l mai am, si culmea, am uitat numele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

L-am gasit, despre asta era vorba http://en.wikipedia.org/wiki/Emperor:_Rise_of_the_Middle_Kingdom
merci mult oricum

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://s1.mechhero.com? ic=Cb6PCzOq3XrPlSX8 incercatzi asta. Este un joc ff bun pentru orice persoana. numa bine