| LiLlYAnNe a întrebat:

Cum sa filmez ceea ce fac la calculator? Adica ceva de genu Hypercam...Cum sa filmez ceva de genu asta http://www.youtube.com/watch?v=pA9a4QgSxQw? Cum ies imaginile atit de bine? Nu este filmat nici cu telefonul, cu ce este filmat si cum sa filmez si eu asa? Multumesc Anticipat!

Răspuns Câştigător
| DeeDee a răspuns:

Ecranul calculatorului (sau desktopul) se filmeaza folosind un program numit Snag It. Dupa ce il instalezi ii comanzi "captura video". Daca ai probleme, trimite-mi mesaj. Eu pe asta il folosesc la tutoriale si imi merge de minune, plus ca daca ai microfon bagat si vorbesti in timp ce filmezi, se suprapune si se aude super.

1 răspuns:
| αndï a răspuns:

Jocurile se pot filma cu fraps big grin

ori il cumperi ori il downlodezi gratis si il hackui; D, apoi ca sa reduci filesize le bagi in windows media player