Întrebare recomandată | TPU.ro a întrebat:

Care e scenariul tau pentru o zi de Dragobete perfecta?

110 răspunsuri:
| Shyne_Miky_1995 a răspuns:

Ehe,dimineata micul dejun la pat impreuna.bine inteles pregatit de mine, dupa continuam cu multele surprize pe care o sa i-le pregatesc. dupa trecem la ceva mai romantic(lumanari parfumate, o inimioara de trandafiri in pat, o sticla de vin rosu si niste ciocolata!

| magpic a răspuns:

Cel mai perfect si romantic scenariu este acela de a petrece tot timpul alaturi de persoana iubita..nimic nu poate fi mai perfect

| andreutta a răspuns:

Cel mai probabil m-as trezi dis de dimineata si as pregati un mic dejun ca la carte si o cafea buna pentru El. Dupa aceea as pleca si as lasa pe perna un bilet cu 'buna dimineata, ma gasesti la locul nostru' evident surpriza o sa fie atunci cand va veni. Insa in prima faza asa as proceda, pentru ca suspansul ne place amandurorabatting eyelashes

| Vasile_Denisa_1989 a răspuns:

O iesire ziua in parc,tinandu ne de mana si aducandu ne aminte de cliele frumoase petrecute impreuna, continandu se seara cu o cina romantica, sfarsindu se intr o baie spumata cu lumanari aprinse si apoi in patul pufos plin cu petale de trandafir, doua pahare si o sampanie, etc.

| SufletCurat a răspuns:

Pai...in parc pe o banca la umbra...dar sa fie un loc mai retras happy

| CioCoOo a răspuns:

"Te iubesc" sub clar de luna
Intr-o plimbare in parcul nostru de suflet, unde ne-am sarutat prima oara, privind stelele si amintindu-ne de primele intalniri

| Doris123 a răspuns:

Pregatiri,cadouri,cina romantica, surprize si sentimente manifestate intens...asa suna o zi perfecta de Dragobete.

| OpreaFlori a răspuns:

Uoff..sunt asa multe de facut! .pai..eu zic ca: Ne-am trezii dimineata unul langa celalat, asa cum ii place oricui sa se trezeasca langa iubita/ul sau.:3 apoi daca vremea e frumoasa, am iesii la plimbare., am face pozee

| Monica_Meleru_1969 a răspuns:

O plimbare in parc, o seara la opera si o cina romantica

| Barbacariu_Laura_1986 a răspuns:

O seara romantica cu o cina linistita fara copii, cu lumanari parfumate o cupa de sampanie, declaratii de dragoste si multa iubire.

| Ioan_Fagaras_1954 a răspuns:

Sarutari peste tot iubitei mele!

| Dana_Zabira_1966 a răspuns:

O cina romantica

| Cvasniuc_Angela_1968 a răspuns:

Aș prefera scenariul iubitului meu

| amalia_6184 a răspuns:

Locul potrivit si persoana potrivita

| IoannaB a răspuns:

O dimineata inceputa in jurul orei 9-10 cu un mesaj de dragoste de la iubitul meu, urmat de o iesire in parc sau la film (animata de imortalizarea momenteleor speciale prin fotografii). Apoi, seara se va incheia printr-o cina demna de un film, intr-o ambianta extraordinara, cu lumanari parfumate, cu muzica romantica si mancare pe cinste. Bineinteles, nu trebuie sa uitam de nelipsitul TRANDAFIR ROSU si cele doua cuvinte "TE IUBESC!" happy.

| Ana_Georgi_1999 a răspuns:

O cina romantica cu sampanie si lumanari!

| Dulcik_Pitik_1996 a răspuns:

Pe 24 februarie se iubeste. Se iubeste in stilul dulce romanesc, in cel mai curat si mai intens mod. Este zi de primavara, iar natura revine la viata, pasarile presara de bucurie, florile anotimpului se incinta simturile, voia buna e la ea acasa, pe plaiurile mioritice. Putini sunt cei care cunosc cu adevarat traditiile sau obiceiurile pastrate din generatie in generatie pentru sarbatoarea de Dragobete.

| Bledea_Leonora_1967 a răspuns:

In fata unui semineu si restul imaginati-va si voi...

| lavinica92 a răspuns:

Offf...trezirea la 4.30, fiecare trebuie sa ajunga la munca. Dupa 10 ore de oboseala ajung acasa inaintea lui. Imi fac un dus rapid, pregatesc masa, dar nu inainte de a aranja dormitorul (pun lumanarici peste tot in camera si arunc niste petale de flori prin pat). Apoi merg in sufragerie unde ma asigur ca am ales cel mai bun film de dragoste. Totul trebuie sa fie gata inainte de venirea lui, asa ca merg si ma imbrac intr-un costum traditional de oltencuta si il astept cu masa pregatita. (am ales sa fiu imbracata asa, pentru ca iubitul meu este dansator intr-un ansamblu de dansuri populare si vreau sa-l surprind cu ceva care sa fie pe placul sau). Ooops! N-am apucat sa dau cu gloss pe buze. Usa se aude deschizandu-se! Alerg spre usa sa-l imbratisez, nu-i nimeni, iar usa deschisa. Verific daca cineva a fost la usa, dar surpriza! iubitul meu era ascuns dupa usa cu un buchet imens de flori si o cutie cu ciocolatele Bounty (imi plac la nebunie). Deci...imbratisari, saruturi, dar cam atat.El merge sa faca dus, dupa care servim masa, vedem filmul ales, dar pentru ca este un film de dragoste, atmosfera se incalzeste, sarutari, mangaieri..asa ca ajungem in dormitor unde este surprins de cum arata camera si de-acolo va inchipuiti cum va continua.:X:X:X:X

| Blubells_Dede_1996 a răspuns:

O plimbare in parc urmata de o cina romantica, si seara un film si multa iubire