| IHateLuvStorys a întrebat:

BUNA! Vreau si eu niste statusuri gen: "mi-e dor de tine". Plss dau fundita!happy

Răspuns Câştigător
| DeEa_5512 a răspuns:

N-am sa rup in 2 pozele in care ne imbratisam/Fiindca imi e dor de baiatul care mai de mult il iubeam/Acum ochii ce ma privesc imi par straini si rai/Dar ei nu ma mai ating chiar daca stiu ca sunt ai tai/.

. Poate incerc prea mult sa m`amagesc ca te pot uita, dar si-acum simt pa buze :Xuneori... sarutarea ta!""

Am si acum pe telefon un mesaj de la tine, in care`mi spui ca ma iubesti si ca`ti`e dor de mine!

Cne a fost la rauu` si la bine, trup sh suflet pentru tine? Cne te-a iubit mereuu`, cine alta, decat eu

Si mintea`ti fuge la clipele cand il aveai in brate si il tineai acolo strans, ca lumea rea sa nu-l inhate. Si stiu ca niciodata n`ai fi renuntat la el, indifent de cum era mincinos sau infidel …

""Makar ea e singura care POATE s t iubeaska si dupa cat a plansNU POATE s t uraska""

" Nu rani un suflet ce sti ca te-a iubit ca poate pentru tine a plans si a suferit "

Ne privim in ochi ca doi straini ca si cum nimic intre noi nu s`a intamplat.Nu avem curaj sa ne vorbim...Ce usor e sa ne prefacem c`am uitat.Dar ne lipseste tot ce ne-a legat!

•Nu mi-e dor de tine, să stii. Îmi lipseşte doar cel care credeam că eşti!:]

Şi uite aşa apare şi dispare câte un sentiment ce dă culoare!

M-am saturat sa te cred atat, Sa imi spui ca ma iubesti, atat de mult. Dar de fapt tie nici macar nu ti-a pasat, Daca suntem impreuna, sau s-a terminat"

6 răspunsuri:
| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

As da orice sa te vad macar o data

As da orice sa fim ca altadata

• N-ai sa intelegi cat imi e de greu, nu esti in locul meu

• Dac-ai fi o clipa-n locul meu

Poate-ai intelege ce simt eu

• Stiu ca tu esti cel mai frumos lucru

Pe care-l vroiam si mi s-a intamplat

• In locul tau, nimeni, sunt singura mereu.

• Un cantec pentru tine

Poate va vorbi in locul meu

• De ce spui cuvinte in care nu crezi?

De ce pentru mine esti tot si nu vezi?

Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…

Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…

Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete….

Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara.A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…

Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi…

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost, vei fi si vei ramane aici… in inima mea

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete…

Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…

Tristetea- o stare trecatoare, singuratatea- o stare…

Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! nici nu e nevoie, e chiar aici langa mine

| AnG3L13 a răspuns:

Statusuri de dragoste, statusuri de dor, statusuri de tristete, statusuri dragute

Cred in tine, cred in dragostea ta, cred in tot ce tu mi-ai dat. plang cu tine si zambim amandoi, tu esti tot ce mi-am dorit…

Am nevoie de tine cand ma trezesc, am nevoie de tine sa pot sa traiesc, am nevoie de tine sa pot sa visez. Am adormit cu tine in gand, te-am visat si m-am trezit cu tine in gand…

Mi-e frica sa deschid ochii pentru o noua zi cand stiu ca nu esti langa mine, mi-e frica sa merg inainte cand stiu ca s-ar putea sa nu te mai intalnesc vreodata

Iar eu stau in visari… /uit tot cand ma gandesc la tine,/ as vrea ca intre noi/ doar dragoste sa fie

As vrea ca-n orice vreme /aproape sa-ti pot sta,/ sa-ti spun ca dintre toate,/ tu esti iubita mea.

Si te doresc si-as vrea sa strig! /Dar tu esti prea departe…/ Iubita mea! Cand te alint, /atunci te am in soapte

Te am in gand, te am in vis, te am dar nu aproape… caci te-am vazut si te-am iubit, chiar de imi esti departe.

Si zorii zilei zambesc pentru tine/ Esti tot ce-am visat si-mi doresc pentru mine/Esti raza de soare, esti floarea de mai/ Esti singura fata ce-i spun ca-i din rai.

Va rog nu deranjati, deci porumbeii nu trebuie deranjati, stiti voi de ce… sa nu alunece de pe firele de telefon

Vorbesc cu cel/cea de zice ca ma iubeste, nu imi doresc nimic in plus, asa ca Busy

Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost, vei fi si vei ramane aici… in inima mea

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

as vrea sa spun ca totul a fost frumos, multumesc pentru orice secunda, azi totul e trecut, azi totul s-a pierdut…

mi-ai frant inima dar mi-e dor de tine, sunt trist dar numai la tine mi-e gandul, nu mai vad lumina in viitor pentru ca tu mi-ai stins si ultima licarire de speranta

nu plang, plang pentru tine, nu gem, gem de dorul tau, nu ma injosesc, ma injosesc pentru tine… si nu imi pierd barbatia

lacrima de dama/ stropeste-o naframa/si-nchide o rana/ de dor.

inima zdobita/ de tine lovita/se-ntoarce la tine/cu dor.

cred totul si nu cred nimic/cred ca-am sa pot o data/ la pieptul meu ca-am sa te strang/ si tie o sa-ti placa.

mi-e frica sa spun ca nu mai esti, mi-e frica sa traiesc fara tine, dar cel mai frica e sa ma intreb ce s-a intamplat cu tine…

sa stii ca te iert/nu vreau sa astep/si chiar de ma doare/iubirea-i mai tare.

Mi-e frica sa deschid ochii pentru o noua zi cand stiu ca nu esti langa mine, mi-e frica sa merg inainte cand stiu ca s-ar putea sa nu te mai intalnesc vreodata

Iar eu stau in visari… /uit tot cand ma gandesc la tine,/ as vrea ca intre noi/ doar dragoste sa fie

As vrea ca-n orice vreme /aproape sa-ti pot sta,/ sa-ti spun ca dintre toate,/ tu esti iubita mea.

Si te doresc si-as vrea sa strig! /Dar tu esti prea departe…/ Iubita mea! Cand te alint, /atunci te am in soapte

Te am in gand, te am in vis, te am dar nu aproape… caci te-am vazut si te-am iubit, chiar de imi esti departe.

Si zorii zilei zambesc pentru tine/ Esti tot ce-am visat si-mi doresc pentru mine/Esti raza de soare, esti floarea de mai/ Esti singura fata ce-i spun ca-i din rai.

Va rog nu deranjati, deci porumbeii nu trebuie deranjati, stiti voi de ce… sa nu alunece de pe firele de telefon

Vorbesc cu cel/cea de zice ca ma iubeste, nu imi doresc nimic in plus, asa ca Busy

Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost, vei fi si vei ramane aici… in inima mea

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

as vrea sa spun ca totul a fost frumos, multumesc pentru orice secunda, azi totul e trecut, azi totul s-a pierdut…

mi-ai frant inima dar mi-e dor de tine, sunt trist dar numai la tine mi-e gandul, nu mai vad lumina in viitor pentru ca tu mi-ai stins si ultima licarire de speranta

nu plang, plang pentru tine, nu gem, gem de dorul tau, nu ma injosesc, ma injosesc pentru tine… si nu imi pierd barbatia

lacrima de dama/ stropeste-o naframa/si-nchide o rana/ de dor.

inima zdobita/ de tine lovita/se-ntoarce la tine/cu dor.

cred totul si nu cred nimic/cred ca-am sa pot o data/ la pieptul meu ca-am sa te strang/ si tie o sa-ti placa.

mi-e frica sa spun ca nu mai esti, mi-e frica sa traiesc fara tine, dar cel mai frica e sa ma intreb ce s-a intamplat cu tine…

sa stii ca te iert/nu vreau sa astep/si chiar de ma doare/iubirea-i mai tare. funditapuppy dog eyes

| Jr._Gina_2000 a răspuns:

1.Fara tine ma sting. Ma hranesc doar cu nopti din trecut. Stelele plang in urma ta. Cum as putea sa uit. Cerul e trist. toate vorbesc numai de noi. iar mie. mi-e dor de ochii tai... sad

2.Si noaptea ma adormeai cu povesti... mi-e atat de dor de tine... UNDE ESTI?

3.Chiar daca spun c-am sa te las in pace, am spus-o din placere, dar inima te cere!

| Anaalex520 a răspuns:

Sa-i spui lu` mata! pe mine ma doare fix... undeva.

Ca m'a intarit "fata mergi inainte, o sa ai parte si de fapte, numai de cuvinte!"

"Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta, vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici https://ostatusuri.blogspot.ro/statusuri-online.html
Sunt forte bune, mie mi-au placut
Sper sa te ajute!