Întrebare recomandată | Azµre a întrebat:

Bună Ziua! Dragi Useri TPU!
Am decis să pun această întrebare / postare pe TPU, deoarece am văzut din ce în ce mai mulți copii care își încep viața sexuală mult prea devreme. Pe lângă aceștia mai sunt și tineri trecuți de vârsta de 18 ani care cu toate că sunt considerați adulți nu sunt trecuți prin " școala vieții " și fac unele gafe greu de trecut cu ochii...

Înainte de toate haideți să discutăm puțin despre sex!

Am tot observat întrebari de genul : "Ce e sexul oral, anal, vaginal? " " Cu riscuri există " " Cum se practică " " Pot fi însărcinată " și multe altele.

Așa că înainte de a vă întreba pe voi ceva am decis să discutăm puțin despre aceste întrebări, răspunzându-vă la ele!

A) Tipurile De Sex!
1)Sex Oral

Definiție: Sexul oral reprezintă acel tip de sex în care organele sexuale sunt excitate cu gura. Felația este atunci când organul genital bărbătesc în cazul acesta penisul, este introdus în gura partenerului/partenerei, aici includem și pe cei Gay!
Sexul oral mai este cunoscut și Cunilingus, adică sexul oral aplicat la femeie, are loc atunci când bărbatul / femeia își mișcă limba pe labii, clitoris și în interiorul vaginului partenerei. Pe lângă toate acestea mai există și Analingus, excitarea partenerului / partenerei prin mișcări ale limbi în jurul anusului.
Pe scurt pe înțelesul tuturor, sexul oral este orice interacțiune a cavității bucale a bărbatului sau a femeii cu un organ / obiect erotic, sau jucării sexuale.

Efecte:

Pro: Felația si cunnilingusul sunt activitati de preludiu și sunt în principiu o plăcere pentru ambii parteneri.
Majoritatea femeilor adora cunnilingusul și susțin că pot avea orgasme mult mai intense.
Felatia ajută bărbații să scape de stres și previne cancerul de colon. Ejaculările precoce și disfuncțiile sexuale sunt foarte bine tratate cu ajutorul sexului oral.
Sexul oral previne o sarcină nedorită și în același timp reduce stresul în cazul în care partenera este însărcinată și nu dorește să aibă relații sexuale cu penetrare.
Aceasta activitate sexuala reduce stresul si-i apropie pe parteneri foarte mult, de aceea ar trebui practicată cu incredere.

Contra: Răspândește cu ușurință Bolile Cu Transmitere Sexuală! Printre care enumerăm:
Uretrita non-gonococică a fost asociata cu sexul oral. De asemenea s-a mai asociat cu sexul anal si genital neprotejat.
O serie de virusuri au mai fost asociate cu uretrita non-gonococica, incluzând herpes virusul ce produce rinofaringita acuta HSV-1. Cu toate acestea, inflamatia herpetica nu era necesară pentru răspândirea uretritei non-gonococice. HSV-1 a fost puternic asociat cu sexul oral și cu homosexualii.
HSV-1 a fost mai puternic asociat cu uretrita non-gonococică decat un alt tip de herpes virus, HSV-2.
Altele:
- Herpes - Se poate transmite foarte ușor.
- Sifilis- Se poate transmite foarte ușor
- Gonorea - Posibilitate de transmitere moderată
- HIV - Posibilitate de transmitere putin probabilă.
- Hepatita
- Chlamidiaza

Concluzie Sex Oral :
starDacă aveți de când să recurgeți la practicarea acestui tip de sex, trebuie să luați în primul rând în calcul:
-Vârsta : 18 +
-Încrederea în partener și stabilitatea relației. Sexul oral nu este indicat a fi practicat cu mai multe persoane! Decizia vă aparține în totalitate.
-Nu trebuie să ignorați riscurile acestui tip de sex!
-Și cel mai important dintre toate, dacă nu cunoașteți istoricum partenerului foloșiți PREZERVATIVUL, vă va mai crește șansele de a nu contacta BTS-uri.
star Gândiți-vă de 10 ori înainte de a face acest pas în relație!

2)Sexul Vaginal

Definiție: Actul sexual, cunoscut de asemenea ca și copulație, sex vaginal, se referă de obicei la momentul când organul reproducător masculin intră în organul reproducător feminin.

Efecte:
Pro: O stare de bună dispoziție, împlinire, orgasme multiple, reduce stresul, durerile de cap, și multe altele.
Contra: Aici putem discuta de efectele adverse ale sexului în cazul unor neplăceri cum ar fi :
Lipsa lubrifierii, care duce la un simptom extrem de neplăcut după sex, sângerarea. Dacă observi că ai sângerări vaginale, după încheierea unei partide de sex, ai multe lucruri de luat în considerare! Cel mai puţin grav este că s-a produs o rană pentru că ai făcut sex prea dur sau fără să te lubrifiezi suficient.
Sângerările post sex semnalează de multe ori alte afecţiuni, unele foarte serioase! Poate fi vorba de o boală cu transmitere sexuală, cum ar fi Chlamydia ori Gonoreea, de o infecţie vaginală, de afecţiuni precum vaginita, sau chiar de cancer uterin, cervical sau vaginal.
Sângerările pot avea însă şi o cauză externă. De fapt penisul iubitului tău poate fi cel care a sângerat în timpul sexului sau este posibil ca sperma lui să fi conţinut sânge.
Și lista poate continua, de aceea recomandarea mea este consultul ginecologic periodic, odată la 6 luni pentru siguranța fameii!
Altele: Alte neplăceri pot fi BTS-uri, care se transmit foarte ușor prin practicarea sexului cu o persoana infectată. Aici putem enumera :

- Herpes - Se poate transmite foarte ușor.
- Sifilis- Se poate transmite foarte ușor
- Gonorea - Posibilitate de transmitere moderată
- HIV - Posibilitate de transmitere putin probabilă.
- Hepatita
- Chlamidiaza
- Candidoza
- Etc., lista poate continua.

Concluzie Sex Vaginal:
star Mare atenție copiilor! Sexul este recomandat după vârsta de 18+, de ce?
Specialiștii îți spun că este de preferat să faci acest pas după vârsta de 18 ani. Riscul de contactare de boli cu transmitere sexuală există mai ales că în cazul persoanelor cu parteneri multipli, crește riscul contactării de BTS chiar folosind și prezervativ pentru acest risc există în contactul cu orice secreție a organismului, nu numai spermă, cum FALS se crede adesea!
Începerea vieții sexuale ÎNAINTEA MATURIZĂRII ORGANELOR GENITALE, în special a vaginului, poate fi cauza apariției unor tulburări de dinamică sexuală. Acestea sunt dificultăți în funcționarea normală a organelor genitale care ne dau disconfort fizic și psihic în loc să simțim plăcerea.Și aici putem vorbi despre efecte imediate sau în timp: Afecțiuni ale colului uterin, metroanexită, cistită, vaginită etc; afecțiuni ce pot de asemenea cauza durere la contactul sexual dar și după ce acesta s-a încheiat. Mai putem vorbi și de durerea la penetrare, care apare adesea la tinerele fete care-și încep viață sexuală prea devreme, când vaginul și organele genitale sunt insuficient dezvoltate. Viață sexuală însă nu va duce la GRĂBIREA maturizării acestor organe.
star Dacă ai peste 18+, o relație stabilă, un partener grijuliu și de încredere, sexul vaginal poate fi o joacă, poate fi ceva plăcut și de neuitat.

3)Sexul Anal

Definiție: Contactul sexual anal este acel tip de contact sexual în care organul genital bărbătesc, penisul penetrează anusul. El poate avea loc fie între persoane de sexe diferite bărbat și femeie, fie între persoane de același sex, bărbați.
În cadrul contactului sexual anal, partenerul care produce intromisiunea se numește partener activ, iar cel care este penetrat este partenerul pasiv. Partenerul activ este în general bărbatul, care penetrează anusul unui alt bărbat sau al unei femei, dar este posibil ca o femeie să își atașeze un penis artificial și să penetreze un bărbat în cazul lesbienelor.

Efecte:
Pro: Poate fi placut, unele femei iubesc sexul anal pentru că plăcerea poate fi absolut incredibilă. Senzațiile simțite sunt diferite decat orice ai simțit până atunci. Este adânc, nu este clitorisul și nu este vaginul, dar se simte precum clitorisul si vaginul la un loc, amestecate într-o senzație ciudată dar plăcută, resimțită însa într-o alta parte a corpului. Dacă simultan este stimulat și clitorisul și/sau vaginul poți ajunge la orgasm mult mai ușor decât prin sexul convențional.
Anusul este mult mai strâmt decât vaginul ceea ce face ca bărbatul să simtă plăcerea mult mai intens și tot odată să aibă un orgasm mai puternic.
Riscul unei sarcini este zero, excepție numai în cazul în care se prelinge spermă din anus în vagin.

Contra: Fiți foarte atenți!
-Sexul anal este considerat a fi o practica sexuala ce implică riscuri multiple, iar sexul anal neprotejat prezintă cel mai mare risc pentru sănătate, din urmatoarele motive:
-Vulnerabilitatea țesuturilor din zona anală;
-Riscul de fisurare a anusului în momentul penetrării;
-Risc crescut de sângerare în timpul actului sexual;
-Distrugerea mușchilor sfincterului;
-Risc de incontinență sau/și prolaps anal.
Sexul anal predispune partenerii la două mari riscuri principale: infectii - prin prisma numărului mare de microorganisme infecțioase care se regăsesc exclusiv în acesta zonă a corpului - și vătămări fizice ale anusului/rectului.
Frecvent, sexul anal este asociat cu hemoroizii, prolapsul anal, fisura anală, durere ano-rectală, ulcer anal.
-Boli transmisibile sexual, sexul anal neprotejat este considerat a fi comportamentul sexual cu cel mai ridicat risc de transmitere a virusului HIV - în condițiile în care unul dintre parteneri este infectat. Deasemeni, actul sexual anal fără măsuri de protecție, prezervativ, supune ambii parteneri unui risc crescut de transmitere a bolilor sexuale.
Prezervativul ofera o buna protecție împotriva HIV transmis prin intermediul fluidelor din corp, infecției cu HPV și herpesului, care pot fi transmise prin intermediul contactului cutanat, pielii.
Cu toate acestea, este important de conștientizat faptul că aceste boli pot fi transmise și în prezența prezervativului, întrucât acesta nu poate oferi acoperire întregilor suprafețe care intra în contact.
In urma contactului sexual anal pot apărea urmatoarele probleme de sanatate:
- Cancer anal;
- Gonoree;
- Hepatite virale de tip B si C;
- Sifilis;
- Hemoroizi;
- Fisura anală;
- Traume ano-rectale;
- Retenții de corpuri straine;
- Infecții cu Chlamidia;
- Infecție cu virusul HIV;
- Infecție cu HPV;
- Infecții parazitare: Criptosporidioza, Giardioza;
- Infecție cu virusul Herpes Simplex, HSV;
- Infectie cu E-Coli;
- Infecție cu Isospora belli;
- Infecții cu microsporidii;
- Limfogranulom venerian;
- Tuberculoza;
- Ureaplasma urealitică;
Majoritatea cazurilor de cancer anal sunt asociate cu virusul HPV. Incidenta acestei boli a crescut cu 160% în rândul barbaților și 78% în rândul femeilor, pe parcursul ultimilor 30 de ani. Această creștere este pusă pe seama schimbării trendurilor sexuale și a abuzului de tutun.
Incontinența anală, manifestată prin pierderea controlului asupra defecației, este considerata a fi provocata de injurii repetate la nivelul anusului, introducerea de obiecte de mari dimensiuni sau sex anal regulat - de unde rezulta dilatarea internă a sfincterului.
Teoretic, nu exista posibilitatea instalarii sarcinii in urma contactului sexual anal neprotejat, neexistând o cale prin care sperma să patrundă din tractul rectal în cel vaginal.
Cu toate acestea, sexul anal neprotejat prezinta risc de sarcină doar în ideea în care in urma ejacularii în zona anală, sperma poate migra în zona perineului și poate cauza o sarcina nedorita. 8% dintre persoanele care experimentează contact sexual anal neprotejat se confrunta cu aparitia unei sarcini nedorite.

Concluzie Sex Anal:
starSexul anal este strict recomandat persoanelor de peste 21+, de ce spun așa, pentru simplu fapt că trebuie să fii experimentat în materie de educație sexuală pentru practicarea unei astfel de penetrări. De ce?
starSexul anal nu este o joacă, nu este ceva pe care ar trebui să îl facem regulat sau de la vârste fragede! Are atâtea riscuri! Și multe altele din cele enumerate de mine mai sus!
Dacă totuși vreți să practicați acest tip de sex aveți mare grijă cu cine și cum îl practicați!
Pentru asta vă mai aduc la cunoștințî următoarele:
-Din punct de vedere anatomic, anusul este format din doi mușchi circulari, sfinctere, unul exterior și altul interior. Primul învăluie complet pe cel de-al doilea, astfel încât se poate spune că anusul are o structură spre a lăsa să treacă spre exterior, pentru a scoate conținutul, nu pentru a primi. Astfel, anusul este mai larg în interior, și intromisiunea care nu a fost precedată de o relaxare a sfincterului poate produce ruperea pielii peretelui anal; aceasta cauzează durere partenerului pasiv. Terminațiile nervoase care au un rol în plăcerea sexuală sunt concentrate în capul penisului și clitoris, omologul feminin al penisului. Anusul nu are atât de multe terminații nervoase cu rol în plăcerea sexuală. Din acest punct de vedere, zona anală propriu-zisă este considerată ca fiind o zonă erogenă secundară, deși prin intermediul ei se ajunge la prostată, a cărei masare generează plăcere sexuală.
-Din punct de vedere fiziologic, în cursul acestui tip de contact sexual nu sunt eliberați lubrifianți care să faciliteze penetrația, ca în cazul contactului sexual vaginal, de aceea este foarte important să folosiți un lubrifiant!
-Din punct de vedere bacteriologic, un act sexual vaginal practicat după un contact sexual anal, fără o igienă sexuală riguroasă, duce la transportarea bacteriilor din zona anală în vagin; această practică generează infecții. De asemenea, ruperea peretelui anal, menționată mai sus, este o poartă de infecție. Se poate astfel conchide că, din punct de vedere medical, contactul sexual anal ar putea avea unele riscuri, fără a spune în mod direct că este dăunător.
(****)Aveți mare grijă cu acest tip de sex! Nu este pentru oricine! Tot odată dacă aveți de gând cu toate cele spuse de mine mai sus să încercați atunci luați în considerare următoarele: Să aveți o relație nu stabilă ci foarte stabilă! Un partener de încredere, sincer, respectos și răbdător! Tot odată comunicarea este cea mai importantă, dacă doare puneți punct și gata!

Bun! Cu tipurile de sex, riscurile pe care le implică fiecare și cum se practică, se pare că am terminat în mare! Haideți să dicutăm despre altceva acum, cum ar fi sarcina!
Cele mai multe întrebări sunt legate de sarcină!

B) Sarcina!
Simplu pentru a înțelege mai ușor vă voi spune în câteva cuvinte despre sarcină!
Ca să ai o sarcină este foarte simplu și anume, orice contact sexual cu penetrare vaginală poate duce la o sarcină fie ea dorită sau nedorită! Atâta timp cât penisul intra în contact diresc cu vaginul există șansa unei sarcini!
Pe scurt acestă sanșă crește și scade în funcție de tâmpeniile pe care le faceți! Fie partenerul se termină în voi logic riscul este mai mare, fie se termină afară iar apoi penetrează iară vaginul, riscul este mai mic, dar este! Același lucru și pentru lichidul seminal care conține spermatozoizi în cantități mici.
Pe scurt nu vreți o sarcină, folosiți prezervativ! Ori numai faceți deloc sex!

Pentru a preveni sarcina se pot lua următoarele măsuri!
Fac o ierarhizare a acestora în funcție de eficacitate.

1)Prezervativul, vă poate proteja de o sarcină nedorită dar și de transmiterea unor boli sexuale.
2)Anticoncepținalele, acestea dacă sunt luate cum trebuie și respectate indicațiile medicului pot avea un randament de 99, 9 % și vă pot feri de o sarcină nedorită. Atenție ele nu protejează de BTS-uri! De aceea acest tip de protecție este indicat celor care au relații stabile și tot odată care cunosc istoricul partenerului!
3)Spermicidele, au un randament destul de ridicat dacă sunt folosite cu cap, dacă nu șansele unei sarcini cresc! Tot odată ele nu protezează împotriva BTS-urilor!
4)Metoda calendarului, cea mai controversată și cea mai utilizată metodă, este tot odată și cea mai slabă! Are o eficacitate foarte mică! Riscul unei sarcini poate fi destul de mare dacă nu este calculată corespunzător cu ajutorul unui medic! Ea se calculează pe o perioadă de cel puțin 8 luni de zile, în care se va lua temperatura bazală și se va monitoriza ciclul dacă este sau nu regulat. Și cu toate acestea tot nu protezează împotriva unei sarcini datorită influnețelor din exterior asupra organismului care pot deregla foarte ușor acest ciclu hormonal.
Acest tip de protecție este recomandat pesroanelor căsătorite sau celor care au în plan acest lucru, pentru că oricând poate da greși și să vă treziți că veți avea un copil, peste toate acest tip de protecție nu te protezează împotriva BTS-urilor.

Concluzie!
Prezervativul rămâne numărul unu în protecție împotriva unei sarcini, atâta timp cât este folosit cu cap și împreună cu un lubrifiant pentru a reduce frecare și tot odată riscul de a se rupe.

PS: Nu poți rămâne însărcinată dacă ai făcut petting, dacă partenerul s-a terminat în chiloți, sperma nu trece prin haine și nu ajunge în vagin! Dacă s-a terminat în piscină, și așa mai departe! Sub nici o formă dacă s-a terminat în gură la sex oral sau în anul la cel anal!

Per total, dragi utilizatori, pune-ți mâna citiți de câte ori este nevoie să vă intre aceste informații în cap! Sexul nu este o joacă oricare ar fi el, implică riscuri și tot odată responsabilități!

Acum urmează întrebarea mea și anume :

AȚI ÎNȚELES tot ce-am spus?! Trebuie să mă repet?!

Răspuns Câştigător
| ShadeAdda a răspuns:

Iti multumesc foarte mult pentru postare! Stiam mare parte din lucrurile prezentate de tine mai sus, dar acum sunt lamurita complet. happy
Iti apreciez mult efortul depus pentru a scrie tot - imi imaginez ca a durat mult! Aceasta postare ar trebui sa fie mereu prima care apare la categoria aceasta ca sa o vada toti inconstientii care pun intrebari legate de sex.
Jos palaria in fata ta - am inteles mult mai bine de la tine decat de la orice ora de anatomie sau site posibil aici, in Romania.
Acum... am senzatia ca o sa abuzez de link-ul acestei postari pe viitor, ca sa nu ma mai obosesc cu explicatiile la intrebarile legate de subiectul de mai sus. That's the ugly truth... Sper ca macar sa citeasca mai multa lume ceea ce ai scris tu, mai ales cei care au probleme - s-or mai lumina niste minti pe acolo, mai stii?
Oricum, buna treaba si tine-o tot asa!

50 răspunsuri:
| BlitzLikeXd a răspuns:

Ai dreptate

| Piratul10 a răspuns:

Deci trebuie sa iti spun ca ai facut o treaba de Prima nota este un artikol foarte foarte de o mie de ori foarte bun si toti tineri ar trebui sa il citeasca numai ca de acum e demo dat sa faci la 18 sau dupa toti fac inainte asta nu e bine de loc.
Si te felicit inca o data, bravo!

| Azre explică (pentru Piratul10):

Mulțumesc, să crești mare!

| Sergiu1996 a răspuns:

Prin acest mesaj, tu promovezi voluptatea, avand grija de sanatate, mare chestie...Trebuie sa condamni, nu sa explici cum, la ce varsta...

| Ajutatorool a răspuns:

Eu nu prea am inteles, poti sa mai irosesti inca 10 pagini de chestii pe care nu o sa le citeasca nimeni? E Q&A aici nu e forum sa pui posturi sa iti dea lumea like. (vine de la questions and answers in caz ca nu stie cineva).

| Arkhasas a răspuns:

Cecăcat explici atât? Oricum n-o să citească nimeni. O să li se facă lene după al 2-lea paragraf şi o să treacă direct la ****-npizdă, cam la asta se rezumă sexul la ei.

| Azre explică (pentru Arkhasas):

Să sperăm că cei interesați nu se vor plictisi de citit, iar cei care se plictisesc problema lor. Oricum degeaba am scris sunt conștient pentru că nimeni nu va da atenție și nu îi va interesa...

| NoNameexd a răspuns:

Foarte bine, RESPECT! Niciodată nu am fost de acord cu așa ceva de la vârste fragede! Parcă generațiile astea au luat-o razna rău de tot, părinți nu-i mai pot stăpânii pe copii! Foarte urât!

| JohnCena02 a răspuns:

Cine citeste asta? laughing

| Azre explică (pentru JohnCena02):

Cei care sunt interesați! cei care vor să știe cu ce se mănâncă una și alta și ce riscuri presupune.

Răspuns utilizator avertizat
| patriiiii89 a răspuns:

Bine zici! Sper sa citeasca cat mai multi ce ai scris tu.

| Painkeeper a răspuns:

Doamne! Stii cata dreptate ai? Multumesc mult ca mi-ai oferit si o sursa de documentare si multumesc si prin faptul ca m-ai ajutat cu un subiect serios pe care sa il discut cu prietenele mele de 13 ani care scot perle de genul: "Ma stiu cu un baiat de 16 ani si vrea sa o facem in ziua X! De abia astept!". Ma inchin si eu cand vad cu cata nerabdare asteapta sa se dezvirgineze! Eu sincer consider ca sa fii virgin(a) este o mandrie! O zi buna, si multumesc inca o data! :*

| PolishJew a răspuns:

Astea le stiu de cand sunt pe TPU, dar bine ca ii informezi si pe ceilati care nu stiu... FRUMOS SI BAFTA IN CONTINUARE!

| Azre explică (pentru PolishJew):

Mulțumesc frumos. Acesta era și scopul postării

| FlorinaDavid a răspuns (pentru Azre):

In data de 27.04. 2017 am intretinut in fel de petting cu prietenul meu.Ne-am sarutat, atins fara sa fim dezbracati.Eu I-am facut ora si el s-a terminat la mine in gura, apoi a mers la baie pentru a se spala. Dupa ce s-a intors ne-am mai sarutat si apoi el m-a atins cu mana pe labii.Se poate sa fi ramas sperma pe mana si sa fiu insarcinata? Eram in perioada fertila, cu o zi inainte de ovulatie.Menstruatia mi-a venit in data de 14 mai, dar astazi (21.05) am dureri de burta, de ovare si ma gandesc sa nu fie sarcina.

| S3nZ4TiOnS a răspuns:

Pot spune ca ti-ai facut tema, dar nu ai ce sa le faci la pustoaicele de clasa a 6 care isi pierd virginitatea la acea varsta, parerea mea este ca nu vei fi luat in considerare de marea parte care au citit/vor citi ce ai postat tu, eu insa sper ca vor intelege macar esentialul: fiecare lucru trebuie facut pas cu pas, ca si intr-o relatie bla bla bla...

| Azre explică (pentru S3nZ4TiOnS):

O să înțeleagă la pulivar mulți dintre ei, cel puțin am încercat.
Mulțumesc pentru răspuns.

| keytleen a răspuns:

Heii buna! big grin As dori sa te intreb ceva! Am 17 ani si sunt virgina sunt impreuna cu iubitul meu de aproape 4 luni! Eu i-am spus ca vreau sa fiu virgina pana la varsta de 18-19 ani, el a spus ca ma intelege ca nu vrea sa ma dezvirgineze doar ca vrea sa o facem prin fundulet! Dupa ce am citit ce ai postat imi este cam frica de asta! sunt o fire mai sperioasa el imi spune ca nu o sa ma doara ca nu o sa ma puna intr-o postura jenanta ca o sa mi-o faca usor in picioare nu ca o curva ca un caine! ar fi bine pentru varsta mea 17 ani sa o fac prin fundulet? Niste sfaturi! Multumesc anticipat big grin

| kmidodo a răspuns:

Pentru mine nu.(!) Am de spus doar ca nu vor intelege mare lucru cei carora ai vrut tu sa le faci un bine pentru ca ai folosit prea multi termeni de. specialitate. Unii '' DECAT citeste " si tu vrei sa inteleaga tot ce ai spus? E laudabila intentia ta, sper sa ajute pe cat mai multi dar sigur sunt destui care vor pune intrebari gen: ce e aia BTS? Sau : cum adica ulcer anal, eu am ulcer la stomac dacat. Felicitari oricum pentru initiativa. Sper si cred ca unora le va fi de folos.

| BibiIVI0IX a răspuns:

Uau. Multumesc ca ti-ai facut cont pe TPU, multumesc ca te-ai dedicat sa scrii atat, chiar ma ajuta mult asta, multumesc ca existi! laughing. Am o intrebare, legata de sexul anal. Daca fata este virgina si o face doar anal si sperma ii curge in/ pe langa (nu sunt prea documentata...) vagin, poate ramane insarcinata?

| BlockBuster90 a răspuns:

Salut,iti multumesc ca ai scris asta si ne-ai informatwinking... mi-a luat ceva timp sa citesc. dar a meritat happy

| Azre explică (pentru BlockBuster90):

N-ai prntru ce o seară plăcută îți doresc

| Caitlin1426 a răspuns:

Felicitări!
Sper ca efortul tău nu a fost în zadar...
Eu am citit totul...mi-a luat ceva timp dar merita! Sper ca i-ai lămurit pe toti!

| RObotzi a răspuns:

Acesti copii de care vorbesti, sunt aceia care: 1. Vad de la unii parinti; 2. se uita apoi mult la filme Porno; 3. ca de obicei sexul.

| MiLuJuTeViC a răspuns:

Puteai sa dai un simplu link care continea tot ce-ai scris tu aici laughing Si, stai linistit, vizualizari 0. Majoritatea nu dau 2 bani pe chestii d-astea si dupa le tremura chilotii pe TPU. N-ai ce le face. Oricum e de apreciat efortul tau. Seara placuta sa ai happy

| Azre explică (pentru MiLuJuTeViC):

Mulțumesc la fel

| corina000 a răspuns (pentru Azre):

Trebuia sa scrii si despre chestiile de genu : m-am uitat la un film porno si mi-am bagat pixul in pasarica, oare mai sunt virgina? etc. Felicitari pentru postare dar cred ca doar cei cu "capul pe umeri " l-au citit.

| Gyovyy a răspuns:

Multumesc...