| anonim_4396 a întrebat:

Care este cea mai populara metoda de contraceptie:prezervativul sau vasectomia?

7 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Hai sa facem un experiment.

Cati prieteni ti-au pomenit de prezervative? Probabil majoritatea
Cati ti-au zis ca planuiesc sa treaca printr-o vasectomie? probabil 1 (desi sunt generos).

| corbulalbrosu a răspuns:

Conform statisticii existente, in Romania cea mai populara metoda contraceptiva folosita este cea a coitului intrerupt, combinat cu calendarul menstrual urmata de prezervativ. Probabil ca nici 0, 1% dintre barbati adulti si cu copii, nu recurg la vasectomie. big grin

| RAY a răspuns:

Prezervativul,multi nici nu stiu ce e vasectomia

| mgtow a răspuns:

Prezervativul femenin e cel mai misto

| Andreeush a răspuns:

În nici un caz vasectomia nu este o metodă populară.
Mai bine orientează-te către alte metode.

| Dalmore a răspuns:

Troll.

| TomyBrave2019 a răspuns:

Prezervativul este cea mai populară metodă. 100%. Și este și mai indicat deoarece nu afectează cu nimic. Până la urmă orice om vrea un copil nu? Când ești tânăr te distrezi dar sigur când mai "crești" îți dorești un copil. În al doilea caz nu mai poți să îl ai. (Tu-în general).