| Denisa a întrebat:

Ce ati alege intre suferinta si nimic?

Răspuns Câştigător
| FreeHugsXD a răspuns:

Salut!happy
Suferinta.
Nu poti sa fii fericit daca nu ai suferit macar o singura data in viata; nu poti pretui momentele de bucurie decat daca stii ce inseamna sa suferi minute, ore, zile, ani intregi.

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce intelegi prin nimic? Niciun sentiment? Daca suferi, inseamna ca ai un motiv sa faci asta. Iar prin suferinta intelegi multe. Trecand prin lucruri mai putin bune te maturizezi si capeti experienta de viata. Daca alegi "nimic" o sa castigi "nimic". Din pacate nu poti scapa de suferinta in viata asta.

| Calinush a răspuns:

Mai bine sufar, pentru ca dupa un timp o sa fie si mai bine.

Dar din nimic tot cu nimic ramai.

| victoR1k_1606 a răspuns:

Mai bine sufar decat nimic, capat experienta, vad cum gandeste lumea, si stiu la ce sa ma astept in viitor!

| fabiola a răspuns:

Cand nu mai vrei nimic de la viata deja suferi enorm! As alege sa sufar cat mai putin!

| Libelle a răspuns:

Nimic...cu nimic traiesti degeaba pe pamant.
niciuna sincer.mai bine nu mai sunt deloc.desi suferinta tot trece odata si-o data

| AngelSpeed a răspuns:

Cum adica suferinta?worried durere sau ce? in fine mai bine nimic big grin

| D0i0n33 a răspuns:

Mai bine suferiintawinkingwinking. decat nimic. s a nu ai niciun sentiment!

Răspuns utilizator avertizat
| Razvan a răspuns:

Suferinta.Pentru ca din ea se naste umanul si arta adevarata a vietiitongue

| crazycolor a răspuns:

Eu cred ca as aalege suferinta, tu?

| Denisa explică:

Eu as alege nimic. Eu merg pe deviza: totul sau nimic. Daca nu pot avea totul prefer nimic.