| anonim_4396 a întrebat:

Cum cuceresti un baiat?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Il lasi pe el sa te cucereasca..asa ar fi de dorithappy

49 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gaseste un motiv si cheama-l la tine acasa EX sa iti aduca un cd cu muzicaa pentru tine sau sa te ajute sa organizezi o petrecere, orice alt motiv ca sa il chemi la tine big grin Daca vine inseamna ca i face placere sa te jute si sa fie in compania ta SUGUR MERGE

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bwa hai sa va zic si eu ceva am fost cu un baiat acum 3 ani. a fost primul baiat adica prima iubire.ne-am desp din cauza pr lui si din cauza verisoarei mele eu am vb cu altcineva am fugit la pers resp dar am tzinut leg cu el si imi zicea ca a fost cu vara mea toata vara ca doar a profitat de el etc
l-am intrebat daca regreta ca ne-am desp si mi-a zis ca da.acum 1 saptamana m-am intors la parintii mei si am inceput sa vb pe mess, la tel.pana acum 2 zile vb de la 1 ziua pana seara la 8, 9. i-am zis ca daca imi da voie sa-i pun o intrebare. dar sa nu se supere pe mine. si mi-a zis ca pot. i-am zis ca ce ar zice daca i-as cere sa ne impacam iar el a zis ca si el voia sa ma intrebe acelasi lucru dar nu stia cum. apoi mi-a zis ca ii e frica sa nu ma raneasca din nou.si i-am zis ca sa nusi faca griji. dar el mi-a zis sa nu pun suflet de la inceput ...acum vb mai mereu. el mereu imi zice ca ma pupa si ma ubeste dar nu stiu ce se va intampla puteti sa-mi dati un sfat in leg cu ce vam povestit.sau daca vreti sa scrieti povesti de dragoste cont pe id wobz17 ast sfatul dvs va multumesc mult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu vei reusi niciodata sa-l cuceresti daca nu stii ce ii place la tine si ce ii place sa faca

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi cam place de un baiat dar el nu stiu daca ma place... puteti sa imi spuneti si mie cum aflu daca ma pake? sadpuppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa cuceresti un baiat trebuie sa fi naturala si sa nu te comporti ca un copil pentru ca ar putea crede ca esti imatura ...nu fi tot timpul disponibila pentru el... SUCCES!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va rog ajutati-ma

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asculta cele 10 reguli

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai...eu cred ca mai bine il cunosti ca sa nu te indragostesti de cine stie ce tip/a... mie mi s-a intamplat si acu nu mil mai scot din cap

| laviiixdheloo a răspuns:

Suntem in sec 21, e putin altfel decat in anii '' 80 ''! trebuie sa te uiti la el insistent iar dupa 1 luna, trebuie sa il ignori sau mai bine zis sa te uiti la el din ce in ce mai putin, si atunci el se va gandii ca s-a intamplat ceva cu tine sau asa ceva, deoarece numai ieri, alaltaieri in priveai incontinu si acum parca nu-ti mai pasa si se intereseaza de tine! apoi faci primul pas nu astepta ai sanse sa-l pierzi in sec 21! invita-l la o pizza dupa aceea la un film sau dupa un film (comedie ar fi indicat ) sa mergeti la pizza si sa povestiti chestii normale, iar apoi aduci vorba de cine-va care se plac si il intrebi daca te place!?!
apoi daca spune nu! e clar, dar daca zice da! il poti intreba daca vrea sa fie cu tine, sau poate te intreaba el dupa ce iti spune si el ce simte ( ca te place ) daca zice ca iti vei da seama pe parcurs! e rusinos, timid sau nu vrea sa-ti raneasca sentimentele! ei bine cam asta se face acum pentru ca am patit chiar am trecut curand de faza aceasta incerca-ti! este recomandata intre : 11 - 18 ani! bafta! :X tongue big grin

| crazygirl4you a răspuns:

La mine e foarte simplu...doar din priviri si gata...bineinteles ca trebuie sa stii cum sa il privesti

| Deni_7018 a răspuns:

Pai in 1 rand trebuie sa fie cineva de teapa ta iar in al 2-lea rand trebuie sa fii tu insati

| deutza07 a răspuns:

1.Priveste-l in ochi
Cuvintele pot fi interpretate gresit, insa o privire nu minte, asa ca fii o geisha si devoreaza-i ochii cu privire lunga si plina de subinteles! Iti va intelege cu siguranta mesajul si va fi intrigat sa te cunoasca!
2.Zambeste-i
Evident, urmatorul pas este sa-i zambesti discret. In caz contrar, nu va mai sti cum sa-ti interpreteze privirea. Contactul vizual este foarte important, iar comunicarea, chiar si cea prin mimica si gesturi, este primul pas spre a-l cunoaste!
3. Flateaza-l
In primele minute dupa ce cunosti un barbat, este foarte important sa ii faci un compliment! In unele culturi, asta este chiar un semn de politete! Asa ca spune-i cat de mult iti place cravata lui, felul in care isi aranjeaza parul sau... catelusul lui!
4.Insa fara a fi mult prea draguta
La un prim contact cu o persoana necunoscuta, ai tendinta de a-ti exagera sentimentele, iar acest lucru atrage un efect invers decat cel scontat, poate chiar ingratitudine. Asa ca evita sa ii zambesti fortat sau sa il sufoci cu o atentie exacerbata! O relatie trebuie sa fie echilibrata, chiar din primele ei minute, si nu trebuie sa oferi mai mult decat primesti.
5.Fii intelegatoare
Este una din principalele trasaturi pe care pun barbatii accentul si cheia spre o relatie echilibrata! Mai intai de toate, ei au nevoie de femei care sa le inteleaga starea de spirit si care sa ii lase in pace atunci cand au nevoie de acest lucru! Iar daca esti intelegatoare, el se va simti inteles si va fi...cucerit! happy la mine a functionat!happy

| scorpia a răspuns:

Ma tin dupa un baiat de vara trecuta si este mai mic de cat mine(culmea cu un an)si m-am dus la aceleasi cursuri ca si el si avea un prieten best friend si eu ma certam cu prietenul lui si mereu ne bateam si acum cateva zile vad ca imi place de prietenul cel mai bun al lui edy

| alice_8915 a răspuns:

Daca nu te cunoaste, n-ai sa-l cuceresti. Daca te cunoaste, fii tu insati si ai sa-l cuceresti!

| ps a răspuns:

Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi. cunosc un baiat care sta cam aproape de mine si imi ca`m place de el si el cum sta prin fata bl stau si eu chiar daca nu vreau si nu stiu cum sa ma bag in seama la el ca parca nu am curajulworried si mai stau si cu prietenii lui cei mai bun da parca degeaba.sigh

| Adeli a răspuns:

Ada: Mi se pare incredibil de stupid! De ce ar trebui sa te ascunzi? Asta e ceva normal sa-ti placa de cineva! si niciodata n-o sa afli daca te place si el reciproc daca o sa taci si o sa te prefaci ca nu-l observi, de unde stii poate el simte aceeasi p/u tine...si daca pierzi o sansa? De ce sa nu incerci? Sincer, sa ignori e o stupiditate! Sunt cu prietenul meu de 3 ani, spre mirarea tuturor cum sunt eu timida, primul pas l-am facut eu...si nu am esuat! acum ne iubim si inca suntem indragostiti la nebunie)))
Nu ezita! mai mult curaj, baietilor le plac fetele increzute!)

| anutzza_7727 a răspuns:

Buna. am si eu o intrebarebig grin... vorbesc cu un baiat de ceva vreme pe mess dar parca cu el is mai rusinoasa nu stiu ce apropouri sa bag pentru a ma invita la o intalnire. p. s. de obicei sunt mai tupeista dar cu el sunt foarte timida.sad va rog ajutati-ma!

| M_1097 a răspuns:

Imi place un baiat care il cunosc de 3 ani, mereu ma baga in seama, mi-a cerut nr de telefon, m-a intrebat unde stau etc si vreau si eu sa stiu ce ar trebui sa fac

| madalimba a răspuns:

Cum pot sa cuceresc un baiat pe care il plac

| tinusea a răspuns:

Fii tu insuti