| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa il fac pe iubitul meu sa ma iubeasca mai mult? Puteti sa-mi dati si niste subiecte de discutie?

Răspuns Câştigător
| KaTaLyN a răspuns:

Pai o idee ar fi sa discutati despre ce`si doreste el la tine, c fantezi are si sa le pui in practik pentru el, sa fii mai dragastoasa cu el, sa-i arati multa afectiune, sprijin, intelegere...dk ar 1 of, o problema sa stie ca are cui se confesa, cui sa-i impartaseask necazurile si supararile lui si totodata sa-l intelegi si sa-l ajuti.chiar dk ce spune el este gresit...nu trebuie sa-l critici :-s (pentru ca altfel l`ai indeparta d tine.adica"nu`i mai zic nimic lu asta k i`ar se ia d mine...mai bine spun altcuiva" straight face )dp c l`ai askultat ia`l asa cu binishoru si indruma`l tu p drumul cel bun fara sa pari cicalitoare sau obtuzawinking...si multa distractie.atat in pat cat si in restul relatie...mult ras si intelegere face binehappy

41 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Discuta despre pasiunile lui (trebuie sa stii care sunt acelea, daca nu, afla, asa il vei face sa vorbeasca mai mult, cu placere). Arata interes in discutie(chiar daca nu te intereseaza..., doar vrei sa-l faci sa te iubeasca!) Lauda-i micile succese in activitatile sale, arata-i admiratie pentru ceea ce face (sper sa aiba preocupari cat de cat intelectuale si sa nu te apuci sa ii lauzi cine stie ce nebunii!) Surprinde-l cu mici cadouri (afla ce si-ar dori si tu ii poti cumpara) Lasa-l sa vorbeasca despre el (poti incepe tu prin ai face un compliment despre cat de bine arata, daca merge la sala iti va spune cat a muncit el pentru a arata asa...) Ai prins ideea? Adapteaza la situatia ta! In rest, fii naturala, sincera, tandra si fidela!
Sa fii iubita!

assiris
| assiris a răspuns:

Depinde de ce intelegi tu prin a te iubi mai mult. Dragostea nu poate fi quantificata, nu o poti masura cu o unitate de masura (metru, kg etc.) cu alte cuvinte nu poti spune: ma iubeste de 5 kg, sau 2 metri. Poate sa te iubeasca enorm dar tu sa nu vezi asta tocmai pentru ca nu ai receptorii calibrati spre a intelege dragostea lui. Ai vazut ca unii prefera mancarea mai sarata si daca le dai una mai putin sarata, care tie ti se pare suficient de sarata, el poate spune ca e nesarata total.

Si un P. S.
M-am caznit sa inteleg ce a scris "maryus" dar din acea "pasareasca" nu prea am inteles mare lucru. Ma intreb unde a invatat sa scrie? Si daca vom continua sa scriem asa, cred cu siguranta ca vom ajunge la scrierea cuneiforma chiar daca unora li se va parea cool...

| alexutzza_3733 a răspuns:

Eu zic ca sa te multumesti cu ce ai acumwinking... e mai bine asa... dragoste cu sila nu se poate.

| cami_6226 a răspuns:

Eu cred ca nu ai cum, eu ma chinui de doi ani si nu am reusit. cel mai frumos intr o relatie este inceputul, sfarsitul e tragic.fiecare barbat iubeste in felul lui

| nmn a răspuns:

Nu inteleg ceva, de ce vrei sa il faci sa te iubeasca mai mult? Pana la urma trebuie sa te iubeasca asa cum esti. Sfatul meu este sa nu intreci masura si sa te gandesti ca trebuie sa ii indeplinesti toate fanteziile asa cum spune maryus(intr-o oarecare masura are dreptate, dar sa nu faci mai mult decat trebuie). Sa nu te gandesti niciodata ca el este mai bun decat tine, daca te iubeste asa cum esti, daca se poarte frumos cu tine, daca esti fericita cu el atunci se merita sa aduci in fiecare zi sau atunci cand se poate cate un lucru nou.Iti pui imaginatia la contributie, acum nu imi vin in minte idei stralucite dar daca si tu patesti exact ca si mine dar totusi vrei sa il surprinzi cu ceva poti pur si simplu sa ii trimiti un mesaj atunci cand el se asteapta mai putin in care sa ii spui lucruri pe care nu le-ai spus niciodata.Kestia p care a spus-o marius cu:chiar daca intr-o zi spune ceva gresit .nu trebuie sa-l critici, e adevarata, chiar daca cel putin pentru mine suna cam bizar, d parca ei nu spun atatea tampenii, eu trebuie sa ma port cu el de parca ar fi d portelan, dar ma rog, daca vezi ca si el este calm cu tine si ca iti da sfaturi e alaturi de tine, asa sa faci si u, sa fii calma si sa il intelegi, nu sta pe capul lui si sa renunti la gelozie in cazul in care exista

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum sa il fac sa fie nebun dupa mine?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi...depinde si ce fel de persoana e el...si cum vrea el o iubita...sunt multe cai...incearca sa il cunosti mai bine prin diferite solutiiwinking apoi vine de la sine ceea ce trebuie sa faci ca sa ii fi pe plac.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imbracate mai sexi si nu te mai duce tu dupa iel lasa-l sa vn iel dupa tine daca te iubeste cu adevarat lasa-l vreo 2 zile si ai sa vezi daca te iubeste cu adevarat si cand vn la tine pune-l sasi ceara iertare sa spuna ca nu se mai intampla fa cum iti spun eu o sa mearga crede-ma daca te iubeste nu alerga tu dupa el ca nu rezolvi nimic ok atat am avut de zis iti doresc numai dragoste si fericire in viata succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai lucrurile la mine sunt mai diferite eu sunt in clasa a 8 a iar prietenul meu este in a 7a eu cred ca este destul de destept si priceput si ma iubeste in felul lui, iar eu tin foarte mult la el, suntem de 3 luni impreuna totul a merge ok pana cand pe mine ma deranjeaza ceva si incep sa ii spun ce ma deranjeaza iar dupa aia el incepe sa fie ironic si uite asa eu plang in fiecare seara pentru ALEX... nu stiu ce sa fac sa isi dea seama cat de mult tin la el si ca nu vreau sa il pierd "deloc" never ast vreun sfat ok XOXO :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fii cit mai sexi cu el.si misterioasa,,,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adica ma ignora f mult se comporta foarte rece imi vb cam urat si pe deasupra m-a si parasit pentru ca nu ia convenit ca nu puteam sa ies mereu la ore tarziu cu el

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa iti faci iubitu sa te iubeasca mai mult decat te iubeste trebiue sa i arati si u ca il iubesti sa il sadisfaci sexual sa i aratin ca iti pasa de el, atunci cand iti face un cadou sa ii arati ca esti multumita si sa ii faci si u un cadou la fel de frumos sa fi atenta cu el sa il faci sa te doresca doar pe tine sper ca iti sunt de folos sfaturile mele cu drag gabitza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna. eu de obicei cand fac dragoste nu ma tine mai mult de 10min puteti sa_mi spuneti... cum sa fac sa ma tie mai mult...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai nu poti sa il faci sa te iubeasca mai mult fara sa stii cat de mult te iubeste... vb cu el si spune-i cat il iubesti tu si dupa sigur se schimba situatia...crede-ma.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum sa o fac sa fie mai atenta cu mine si sa nu ma mai trateze cu indiferentaaaaaaaaaaaaaaaa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Habar n-am...ink n-am cunoscut adevarata iubire

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Simplu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum sa il fac pe iubitul meu sa ma iubeasca?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acordai mai mult timp cu tine.

| Aimee_7045 a răspuns:

Cred ca nu in functie de ceea ce faci sau nu te va iubi, :-s ar fi niste idei cele de mai sus.cum spune maryus sau antonia, dar cel mai bine ar fi sa incerci sa fii tu insuti sa te vada exact asa cum esti, pentru ca daca vei deveni intr-un fel sau altul doar de dragul lui si vei face anumite lucruri doar ca sa-i faci lui pe plac vei sfarsi prin a te plictisi si a ajunge sa-l urasti daca el te vede exact asa cum esti si nu te iubeste, nu ceea ce afci sau nu il va determina sa o faca. Crede-ma iti spun din proprie experienta:-s aveam si eu conceptia asta o datastraight face inercam sa fiu cat mai buna din toate punctele de vedere si pentru el ajungeam din ce in ce mai rausadsi ajunsesem sa nu ma mai recunosc si sa ma dezguste persoana mea, ajunsesem sa traiesc in funtie de el si de ceea ce-i place, numai sa ma iubeascawinking si ce crezi ca am reusit? nu doar ca nu a ajuns sa ma iubeasca niciodata dar m-a inselat cu prima tipa care i-a iesit in cale.cu propria mea sorawinking da a fost un sfarsit, acum insa din fericire mi-am revenithappy sper sa nu fii in aceeasi situatie Fii tu insutihappy spune-i ce-ti palce si ce nu, fii alaturi de el in momentele grele si usoare, vorbiti deschis ca va ajunge sa te iubeasca sau nuwinking poate fi cel mai relativ lucru din lume Deci SUCCES

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt de parere ca nu ar trebui sa te mai chinui deloc sa il faci sa te iubesca mai mult.Tocmai am finalizat o relatie de 3 anisadam facut totul pentru el, l-am iertat de multe ori, am incercat de fiecare data sa il inteleg, a fost totul pentru mine si stia asta cu toate astea acum mi-am dat seama ca nu a meritat nimicsad in ultima perioada ma mintea si ma lovea, imi vorbea urat si nu mai vorbesc de comportament...acum sunt de parere ca niciun baiat nu merita nimic poate altele spun altceva, dar daca o fata a intalnit un baiat care sa o faca sa creada ca merita pana la sfarsitul vietii sa faci orice pentru un baiat tot respectul, insa foarte greu aproape imposibil e asa ceva de gasit. dupa parerea mea toti sunt la fel chiar si dupa casatorie si sincer fac acum si o gluma happy mult timp de acum incolo voi prefera un vibrator decat un barbathappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa vorbesti cu el deschis...fii sincera cu el si spune-i intotdeauna ce gandesti... apreciaza-l pentru ceea ce e, si pentru ceea ce iti ofera

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum sa il fac sa ma iubeasca mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi se pare foarte buna intrebarea asta...
sti eu cred ca te iubeste mai mult decat crezi tu, dar nu vezi... nu incerca sa faci ceva in special pentru a nu o da in bara!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gandurile ma apasa te iubesc imi este dor de tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fetelor ajutati-ma...sunt cu un baiat de3 luni, avem aceeasi varsta 22 de ani, ne intelegem f bine nu ne-am certat niciodata si mereu avem subiecte de discutii cand ne vedem si radem f mult impreuna, mai exact suntem pe aceeasi unda ce ma dezamageste pe mine este faptul ca a plecat la facultate acum in alt oras si ne vedem mai rar c-am la 2 saptamani sau o data pe luna, vorbim la tel, dar cand stiu ca e acolo si umbla f multe fete dupa el nu imi este totuna dar na ma gandesc ca e al meu si nu ma intereseaza''celalalte''pe dinauntru parca ''tot ma roade ceva''adica gelozia, lui nu ii arat ca sunt geloasa, el e genul care nu prea spune daca are vreo problema sau ceva tine in el, in rest mi-a tot spus ca ma iubeste, Ideea e ca nu stiu cum sa fac sa dureze relatia noastra daca el e acolo si eu aici.Cu telefoanele nu il stresez tocmai ca il las sa se simta liber in capitala merci

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Help plz sad

buna. sunt cu un baiat de 11 luni la inceput primele luni imi arata ca ma iubeste era totul foarte frumos. dar in ultimul timp au fost certuri tot mai dese.probleme.il iubesc foarte mult, dar el nu-mi arata asta. oare ce va fi? sad
oare nu ma mai iubeste? sau nu vrea sa-mi arate? deseori ma tachineaza ii place cand ma enervez si ii place sa ma faca geloasa. ce sa fac? sad plz dati-mi raspunsuri sad

| Adriana13 a răspuns:

Cine are povestire pe momentele subiectului la cealalta ancuta? imi trebuie neaparat maine. dati-mi sh mie daca aveti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum sa imi dau seama ca ma inseala, eu cred ca ascunde ceva de mine pentru ca se comporta mai rece

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca mai bine ar fi sa afli daca el te iubeste si sa astepti sa vezi cum decurge relatia voastra...baieti vor un singur lucru