| An89 a întrebat:

Dacă i-aș face oral, ne-am săruta, apoi mi-ar face el mie și eu aș fi în perioada fertilă sau imediat după, as putea rămâne însărcinată? Sau dacă ar introduce degetele în vagin și ar exista posibilitatea sa existe indivizi pe el.
Este doar o curiozitate!

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu poti ramane insarcinată decat cu ejaculare in vagin, altfel zero.

| Emilian65 a răspuns:

Nu poti sa ramai gravida.

| ywar a răspuns:

Eu mi-as baga mana prima data in fund si pe urma in vagin. Asa e cel mai bine.

| Paul754880338 a răspuns:

Uneori ma gandesc... nu ar lua mai putin timp si ar avea o eficienta mai mare daca ai citi despre procesul de reproducere, decat sa faci presupuneri atat de sofisticate si evident bazate pe lipsa informatiei si a experientei, normala si scuzabila la o varsta?
Spermatozoidul are nevoie de conditii clare, specifice pentru a fecunda un ovul si de aici sarcina, nicidrcum

| Paul754880338 a răspuns:

...nicidecum acesta nu se comporta ca un virus ce contamineaza prin simpla atingere.

| Adry05 a răspuns:

Bă tu ești pe treaba ta? cu ce dracu să rămâi gravidă? cu salivă? pune mâna și documentează-te în pana mea e inadmisibil să-ți începi viața sexuală și să n-ai nici măcar atâtea cunoștințe

| Goete a răspuns:

Cine stie?
Si Sfanta Maria a ramas insarcinata si era virgina?

| corbulalbrosu a răspuns:

1.),,Dacă i-aș face oral, ne-am săruta, apoi mi-ar face el mie și eu aș fi în perioada fertilă sau imediat după, as putea rămâne însărcinată?''
Raspuns : Imaginatia ta conform careia ar putea exista chiar si cea mai infima posibilitate ca un spermatozoid sa fie transferat in modul descris este halucinanta fiindca depaseste... logica. laughing
2.),, Sau dacă ar introduce degetele în vagin și ar exista posibilitatea sa existe indivizi pe el.''
Raspuns : aceasta varianta de transferare a spermatozoidului in vagin prin intermediul unui deget/degete care este/sunt manjite cu sperma proaspat ejaculata si formarea unei sarcini prin acest mod poate fi considerata ca fiind pe deplin posibila. In niciun caz nu te-as sfatui sa incerci sa o si experimentezi. big grin Sanatate!

| Katie1356 a răspuns:

Nu, nu ai putea. Informeaza-te mai bine in legatura cu acest aspect de pe site-uri cu informatii clar explicate.

| Andreeush a răspuns:

Doar dacă ajung spermatozoizi în vagin poți rămâne însărcinată.