| angelinthedark a întrebat:

Dau funditahappy... faza e ca prietenul meu a zis ca nu a facut si nu va face niciodata sex oral unei fete, insa spre mirarea mea, mie mi-a facut sex oral si sincer a fost foarte bine. Dar aseara mi-a facut si eu nu i-am facut lui niciodata si nici nu am de gand sa o fac.Am vazut ca si el astepta sa ii fac da rnu i-am facut. El mi-a facut de cateva ori mie ca a zis ca ma iubeste si nu ii e scarba de mine, ca sunt prima la care ii face, dar adevarul e ca mie mi-e scarba sa ii fac lui si nu vreau. El nu mi-a zis sa ii fac dar batea apropo-uri.Si aseara dupa ce mi-a facut a zis ca de acum inainte sa ne facem amandoi unu la altul nu doar el sa fac si eu. Ceea ce vreau sa va intreb. oare sa ii fac? Stiu ca trebuie sa fac doar daca simt, dar oare e aiurea daca imi face el si eu nu? Oare se va simti aiurea ca eu il resping, inainte spuneam amandoi ca nu vom face nikiodata asta dar acum el mi-a facut de cateva ori si asteapta si el, oare nu ma iubeste, ca vrea sa ii fac? Nu stiu ce sa fac... mi-e foarte scarba sa ii fac lui sex oral dar sincer mie imi place sa imi faca el, insa nici nu vreau sa se simta prost, cum sa procedezi?

Răspuns Câştigător
| ina88 a răspuns:

Atunci cand iubesti...nu ti-e scarba de partenerul tau si-ti doresti sa-i explorezi fiecare particica a corpului.

16 răspunsuri:
| Alina a răspuns:

Daca nu iti place e decizia ta, nu inseamna ca daca cineva iti ofera ceva trebuie si tu sa-i dai la schimb acelasi lucru.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Aoleu... iar tu.
Cum poţi să fii atât de superficială şi chiar să nimereşti şi băieţi de treabă. Cât noroc au unii.
Tu îţi pui întrebarea dacă te iubeşte când omul a debutat cu sexul oral cu tine?! E tot o formă abstractă de "dezvriginare" şi asta, chiar dacă voi fetele nu apreciaţi asta niciodată când vine vorba de băieţi.
În plus, niciodată să nu spui "niciodată".
Uite, el a zis că nu va face niciodată şi între timp s-a răzgândit considerând că tu meriţi. Sincer, îmi pare rău pentru bietul băiat căci e evident că s-a înşelat.
Nu vrei să se simtă prost? Încearcă o dată, dacă nu-ţi place, discutaţi serios asta între voi.
Degeaba stai şi ne întrebi pe noi aici căci cele mai bune răspunsuri le poţi găsi cu el nu cu noi!

P. S.: Am spus-o şi mă repet: Eşti prea superficială!

| Frogie a răspuns:

Nu inteleg de ce ar trebui sa-ti fie scarba. La urma, urmei el iti face tie si apoi te saruta, deci tot aia este! Cel mai important este sa va spalati inaintea contactului sexual, si dupa! Si daca va iubiti, nu este un lucru rau!
Nu stiu ce sa-ti zic, daca ti-e scarba, nu-ti place, sau nu esti pregatita, nu o face. dar nu prea ai nimic de pierdut! Ramane la alegerea ta! Nu toate cuplurile practica sexul oral, cu toate ca este un lucru cat se poate de normal intr-o relatie serioasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Complicat dar totuşi faci ce simţi. Dacă îţi e scârbă, eviţi.Schimbă subiectul... Dar o să se simtă destul de jenat...

| andreea_1536 a răspuns:

Pai nu are de ce sa iti fie scarba pentru ca...gandeste-te dupa ce el face asta, tu nu il saruti? e can acelasi lucru.ai putea sa ii propui un dus impreuna.

SAU daca sigur nu vei face asta niciodata si i-ai spus asta.atunci pur si simplu explica-i ca tu nu vei face asta niciodat.
eu una, nu am sa fac pentru ca mi se pare injositor, nu mi-e scarba doar ca mi se pare ceva umilitor tu sa fi acolo jos si el sa se uite la tine si eventual sa te traga si de parrolling on the flooraiurea hai ca deja am dat in fantezilaughingsucces

| Rukhsandra a răspuns:

Vorbeste cu el big grin spune-i ca tie scarba
nu l-ai obligat sa-ti faca sex oral a vrut de buna voie si nesilit de nimeni laughing si nici tu nu trebuie sa te simti obligata sa-i faci doar ca iti face el explica-i cum sta treabahee hee comunicati happy

| Anca a răspuns:

Daca ti-e scarba nu ii faci, simplu!
Doar nu vrei sa faci hepatita de la scarba.
Ii spui ca nu esti pregatita si ca el nu are obligatia sa iti faca. Daca nu-si doreste, ci o face doar ca sa-i faci si tu lui, spune-i sa se opreasca si sa continuati fara, pana cand va veti dorii amandoi!

| pensionar a răspuns:

Daca urmaresti numai satisfactie sexuala enormal sa-ti placa numai cins iti saruta sexul daca te gindesti la el ar trebui ori sa-i spui ca nu-ti place sa-i oferi satisfactie sexuala prin sex oral ori sa treci peste toate neplacerile pe care le consideri tu piedici si sa produci armonie in timpul actului sexual fie el si oral totul depinde de tine daca afli mai tirziu ca refuzul tau a fost cauza despsrtirii regretele vor fi inutile sau tirzii mai gindeste=te

| sasha a răspuns:

Clar vrea sa ii faci si tu lui, asa e si normal dar nu tot timpu, ca sa nu te mai simti nasol ca tu nu ii faci lui si daca chiar nu esti in stare sa ii faci, incercati sa renuntzati la asa ceva desi e ceva placut pentru tine, incercati diferite jocuri toate pozitiile posibile orice numai sa nu se ajunga la asa ceva si cu siguranta va veti simti bine amandoi in acelasi timp, iti spun sincer ca el nu ti-a facut asta pentru ca te iubeste ci pentru ca vrea sa ii inapoiezi serviciul asa eram si eu acum cateva saptamani, sa nu aud de sex oral si cand am vrut sa incerc nu stiam cum sa-i cer prieteni mele asa ceva si am incercat eu primul si dupa aia nu stiu daca si ea ca tine s-a simtit obligata dar mi-a facut si mie.deci la mine numai din interes am facut asa ceva cred ca prietenul tau nu va renunta la ideea de ai face si tu lui asa ca incearca sa vorbesti cu el despre asa ceva, comunicarea conteaza foarte intr-o relatie, daca tu chiar nu simti sa faci asa ceva iti spun sincer sa nu o faci chiar daca se ajunge la despartire, si el ar trebui sa te inteleaga daca te iubeste. ai grija ce faci si fa numai ceea ce iti placewinking

| cryss_1476 a răspuns:

Hmmm...nu cred ca e vorba ca nu te iubeste! probabil ca nu i-a mai facut nici lui nimeni si poate e curios sa vada cum e. Treaba asta cu sexul oral, o poti face in momentul in care realtia dintre voi 2 e foarte stransa. Sa nu te simti obligata, daca ti-a facut el asta nu inseamna sa-i faci si u. Daca nu vrei sa se simta prost, cel mai bine ar fi sa discutati si sa ajungeti la o concluzie, ori faceti aman2 ori niciunul pentru ca e cam aiurea ca unul sa faca si altul sa stea.

| Sara2 a răspuns:

1. sunt multi baieti care mint si zic asta la fiecare fata
2. daca nu ii faci sex oral e clar ca nu il iubesti (persoana care o iubesti cu adevarat vb aia o pupi si-n c.r)
3. daca nu esti sigura ca tii la el nu te amagi singura, la fel si eu cand nu tin la un baiat incep sa ii gasesc scuze ca si asa nu tine la mine desi face totul pentru mine etc
ai grija de tine

| julieta a răspuns:

Faci ceea ce simti, daca nu vrei sa-i faci nu ii faci si gata cu toate apropourile pe care ti le face pe tema asta.si mie imi face prietenul iar eu nu pot sa-i fac, nu ma simt pregatita pentru asta poate mai tarziu ii voi face si eu, nu stiu ce va fi maine s.a.asta nu inseamna ca, daca el imi face mie automat ii fac si eu, depinde cat va respectati deciziile unu altuia fara sa fiti presati\influentati de ceva anume

| alexandru04 a răspuns:

Daca lui nu-i este scarba.de ce ti-ar fi tie.mai ales ca ai spus ca il iubesti. iubirea implica sacrificii si de-o parte si decealalta.
faci cu crezi dar asta-i ceva trecator iti ve-i da seama canda daca am dreptate sau nu

| Lorelai a răspuns:

Daca tu nu simti ca poti sa o faci, nu o face. Nu e obligatoriu daca el iti face sa ii faci si tu. De exemplu.prietenul meu imi face sex oral de vreo 2 ani si eu nu pentru ca imi e scarba si el stie astabig grin Spune-i prietenului tau ca o sa ii faci cand vei fi pregatita pentru asta si daca iti reproseaza ca el ti-a facut si tu nu vrei, spune-i ca nu l-ai pus tu sa iti faca. Stai linistita, daca te iubeste va avea rabdare cu tine, nu va insista si te va intelege ca iti e scarba. Asa cum se intampla si in cazul meu. Bafta!

| ticu a răspuns:

Fai mai fato...ca toti fac asa...Inghiti si u numa capu

| marsy a răspuns:

Ti se pare scirbos pn ca nu ai incercat! o sa-ti placa pe urma!