| AliceAnnnnna a întrebat:

De ce doar când iubitul ejaculează in mine in perioada ovulației îmi vine menstruația mai devreme cu 10 zile? In general am o menstruație regulata, îmi vine cu 2 zile mai devreme sau întârzie cu o zi maxim. Numai când partenerul ejaculează in mine in perioada in care trebuie sa am ovulatia, nu mai am acea durere și acele simptome ale ovulației de parca mi-ar lipsi și atunci îmi și vine menstruația mai devreme. Ce sa înțeleg din asta? Dacă stau 2 luni fără sex sau 3, aceste 2-3 luni vine menstruația regulata, imediat după ejacularea pe la mijlocul lunii atunci îmi vine ei menstruația cu 10 zile mai devreme. Și numai atunci când ejaculează in mine îmi vine menstruația mai devreme.
Nu înțeleg motivul.

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este cu totul ilogic si irational ceea ce povestesti in prezenta postare. Este cu totul imposibil sa se poata intampla asa ceva. Sanatate!

| Violleta2022 a răspuns:

Este imposibil ceea ce afirmi tu!

O mentruatie de tip regulat vine lunar la FIX ACELASI numar de zile, ceea ce la tine confirma ca nu-i regulata, odata ce-ti vine mai devreme intotdeauna cu 2 zile si uneori cu 10 zile.
In orice caz, se pare ca nu ai habar cand ai perioada ovulatiei ca explicatia ta nu face sens!

Daca ai sangerare dupa sex, atunci ai o problema grava, putand fii hemoragie provocata de displazia de col uterin (adica rana pe colul uterin), destul de avansata daca sangerezi dupa sex.
Atentie rana pe colul uterin, evolueaza rapid, daca nu-i tratata si eradicata, ducand la cancerul de col uterin.

| AliceAnnnnna explică (pentru Violleta2022):

Nu am zis ca sângerez după sex. Am zis ca îmi vine cu 10 zile mai devreme după ejaculare

| Violleta2022 a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Nu are nici o logica explicatia ta, asa cum nici medicul care ti-a raspuns primul nu intelege ce tot vorbesti.
Vad ca nici habar nu ai ca ciclul tau, este de tip NEREGULAT.
Mergi al un ginecolog sa-ti faci analzie, ca hemoragia aia din mijlocul perioadei care seamana cu cilul, este anormala si iti spune clar ca ai probleme interne: posibil chisturi, posibil fibroame, posibil rana pe colul uterin samd.
Doar un control ginecologic avansat, ti-ar putea spune clar ce ai.

| Violleta2022 a răspuns:

Un lucru este cert: daca barbatul ejaculeaza in vaginul tau, in timpul ovulatiei, nu-ti mai vine ciclul deloc, fiindca ramai gravida.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa se cureta vaginul de spermazau. De aia vine mai repede. Din cauza anticoncepționalelor se poate.

| JicaContra a răspuns:

Cumva iei pastila de a doua zi dupa sex neprotejat cu ejaculare in interior?
pastila aia e foarte naspa si iti poate intr-adevar deregla ciclul

| AliceAnnnnna explică (pentru anonim_4396):

Nu am luat in viața mea anticonceptionale

| AliceAnnnnna explică (pentru JicaContra):

Nu am luat niciodată pastila de a doua zi

| JicaContra a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Interesant atunci, incearca sa vorbesti cu un ginecolog, pe aici sunt numai amatori!

| oz_1736 a răspuns:

Tu ai observat asta dar e doar coincidenta. Nu exista asa ceva. Mai observa vreo 2 ani sa te convingi. Noteaza-ti ca sa nu uiti