| ReeaAndreea a întrebat:

nu credeam vreodata ca voi pune astfel de intrebari pe TPU dar. uite ca totul are un inceput laughingbig grin deci...
sunt intr. o stare destul de rea straight face de stres continuu, e chiar aiurea rau, am 2 antrenamente pe zi, pe 12 plec in turneu, ma intorc pe 19, fix a doua zi o sa am proba pentru lotul national... mrg. m.am si despartit de iubitul meu la care tineam destul de mult din cauza ca eu nu prea aveam timp sa ne vedem si pe el se pare ca il deranja asta. in mod normal nu sunt foarte afectata de despartiri dar avand in vedere ca sunt intr. o stare groaznica sa zicem ca asta a pus capac sad puteti sa imi dati sfaturi, ce sa fac? ca sa nu ma mai simt asa stresata si cicalita de toata lumea?big grin fundoi happy

Răspuns Câştigător
| answer a răspuns:

In primul rand felicitari pentru performantele de pana acum si bafta pe mai departe!

Cel mai bine ca sa nu te mai simti stresata este sa nu te mai gandesti ca esti stresata; sa iti gasesti activitati care-ti plac mult si de care sa ai putin timp! Dar in orice caz, stresati ne simtim doar din cauza modului nostru de gandire! Gandeste-te la ce ti-am spus si gaseste singura o solutie convenabila pentru tine!

5 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

1poti sa te impaci cu el si sal rogi sa te intelega
sau poti gasi pe cineva cu aceleash preocupari ca tine
2 da tot ce ai mai bun in turneu si castiga lotul nationalhappy

| Smeck15 a răspuns:

Deea fostul tau iubit. era cine cred eu?happy... pai incearca. sa iti gasesti ceva de lucru in timpu liber. pe pc. un joc cevahappy muzica. la mp3 telefon. gasesti tu ca esti desteaptawinking love struck

| shamanka3000 a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa fi relaxata cand te intorci din turneu pentru a doua zi. Fa-ti viata frumoasa, plimba-te, joacate cu prietenii, intalnestete cu ei, mergeti la un suc (totul radical la 4= relaxare). Asta cu prietenul tau, pfff.ce pot spune? e nasol sa fi stresata si sa se desparta si el de tine, mi s-a intamplat si mie. pot spune ca am plans vreo 10 minute si dupa am zis: Sa intamplat. Daca nu se intampla acum, se putea intampla intr-o situatie mult mai nasoala.il las ma bine in pace daca el nu ma intelege ca am multa treaba cu antrenamentele, turneele. exista mii ca el si mii mai buni ca el. Sper ca te-am ajutatwinking

| adriana_3018 a răspuns:

Da! trebuie sa pui punctul pe i.in primul rand "aduna-te".de baieti ai timp.crede-ma din inima ti-o zic! si in al2 lea rand e un pic stres cu tot programul tau, dar se merita si o sa vezi mai incolo ce satisfactie o sa ai.si cat de mandra vei fii de tine.garantat! si ca te cicaleste toata lumea e asa de moment.toate trec.si cu iubitii ti-am zis.vezi de tine ca de ei ai timp.si nici nu prea merita ei sa tinem la ei.ca daca era sa fie pentru tine iti intelegea si programul tau.dar nu e asa cah nici nu are rost sa te mai gandesti la el.

| george1993_5802 a răspuns:

Hm domnisoara parerea mea e sa te reimpaci cu prietenul si sa vorbesti cu el sa iti faci timp si pentru o relatie, sigur ca pe el il deranjeaza ca pentru antrenamente ai timp si pentru el nu, parerea mea e sa vb cu el sa iti faci timp si pentru el.Bafta!