| Miha a întrebat:

Pai imi place de el, la nebunie, absolut totlove struck Problema e ca nici macar nu stie cum ma cheama(CRED), el e genu de baiat prieten cu fete mai mult, am obs ca mereu iincearca sa treaca mai aproape pe langa mine, zambeste, s-a uitat si in spate[hee hee, nu stiu poate doar mi s-a parut, sper ca nu ma insel; x]Intrebarea:Cum sa vorbesc cu el? I-am bagat id in lista, nu intra pe mess, nici accept nu mi-a datcrying, sunt prietena cu verisoara lui [cel mult asa zice ea cas verisoriilaughing] sau daca nu's verisori stiu ca se inteleg bine.In fine vreau cateva ideihappy [P. S. scuzati greselile de ortografie]Pupici!

Răspuns Câştigător
| deviant18 a răspuns:

Pai cred ca cea mai simpla cale sa vorbesti cu el ar fi sa ii spui "Buna!". si daca sunteti in aceeasi scoala, cu atat mai bine, subiecte comune de discutiebig grin gen: ai un pix, stii ceva de profa X? si tot asa. metode exista o gramada dar singura idee e sa ai tu curaj sa vorbesti cu el pentru ca noi degeaba iti spunem ce si cum daca tu stai si te uiti la el asteptand ca poate poate te va baga in seama. ia'ti inima in dinti si vorbeste'i!

3 răspunsuri:
| LifeFail a răspuns:

Hello!
Sa stii ca stiu exact prin ce treci.
E oribil cand se intampla sa placi pe cineva si el sa nu stie ca existi.
Pai daca spui ca esti buna prietena cu verisoara lui, ai putea sa incerci sa ii spui ei sa vorbeasca cu baiatul respectiv fara sa-si dea el seama ca-l placi.
Sau ia-ti inima in dinti si spune-i.
Nu ai nimic de pierdut, ba chiar s-ar putea sa ai de castigat.

| kitty_2952 a răspuns:

Pai bagate in vorba cu el, daca nu spune-i lu verisoarasa ca iti place de el si ca ai vrea sa fi cu el si sa vb ea cu el sa-l intrebe ce parere ar avea depre tine, daca ii place de tine, daca nu lasa sa vina totul de la sine ca si lui daca ii place de tine ar face el primul paswinking

| Irmmma a răspuns:

Buna!
In primul rand, fii tu, fii naturala! Daca incercisa fii cumva sau ca cineva n`o sa-ti mearga! Vorbiti mai intai despre lucruri simple, chestii din astea, orice!
Baga`te in seama si fii indrazneata! Saluta'l, intreaba'l ce face, zambeste`i, fa`i cu ochiul! O sa mearga iti garantez!
Bafta!
Te puup :**