| rajijiji a întrebat:

Mi-e frica sa nu ajung ca unii care au 30 de ani poate si mai mult si nu au avut niciodata o iubita si nu au nici un viitor sa isi faca familie sau sa aiba macar nevasta. Nu vreau sa ajung asa, eu am doar 20 de ani, dar nu am avut nici macar prima iubita si nu sunt in stare sa fac nimic, credeti ca o sa am acelasi viitor ca ei sau o sa imi fac? Unii o sa zica ca nu e prea tarziu nici la 20 de ani, dar este fiindca unii deja au si familie, altii fac nunta, isi cumpara casa, masina, se distreaza si eu stau si imi plang zilnic de mila si mananc toate prostiile si imi astept moartea si astept zilele sa treaca ca altceva nu sunt in stare de nimic. Sunt esuat din toate cuvintele, mereu gandesc foarte negativ si ma fac in tot felul, ca nu sunt bun de nimic

Răspuns Câştigător
| vodami92 a răspuns:

Ești foarte tânăr, ai o grămadă de timp, dar cu mentalitatea de ''stau și-mi plâng de milă'' nu o să ajungi nicăieri. O să ajungi ca Chesterr, FOG92 și alți useri de aici, care au poezia cu tragedia vieții lor gata s-o recite oricui și să se îngroape tot mai adânc în rahat.
Învață din greșelile lor și:
- nu te mai compara cu alții
- nu te mai concentra pe ce NU ai
- nu te adânci în lumea asta virtuală, adică stai cât mai departe de TPU și specimene ca ăștia menționați anterior, că au o gândire toxică și o să te tragă după ei în gunoi
- gândește-te ce poți face de acum încolo
Poți să:
- mergi la psiholog
- să te apuci de un sport, care să te ajute și fizic, și psihic
- să-ți setezi niște obiective realiste în viață, să te cunoști, să afli ce te motivează
Poți face tot ce-ți pui în minte, dar nu smiorcăindu-te, ci luând decizii tot mai bune pe zi ce trece.
Am impresia că postarea asta e scrisă la vrăjeală, dar dacă nu, sper să te trezești și să acționezi, pentru că timpul efectiv zboară și e irecuperabil, investește-l cu cap în persoana ta și în ceea ce vrei tu să devii că încă ești foarte tânăr și mai poți modela ceva.
Succes!

98 răspunsuri:
| Contulesters a răspuns:

Vreau și eu ce bei tu laughing

| supadeceapa a răspuns (pentru Contulesters):

Nici nu mă așteptam la alt răspuns din partea ta laughing

| Contulesters a răspuns (pentru supadeceapa):

Îți fac cinste cu un păhărel de Mona/Dualexis/Vorona/Ana. Îmi spui ce preferi :*

| supadeceapa a răspuns (pentru Contulesters):

Ca să le faci gaură în buget părinților? laughing)))))

| Contulesters a răspuns (pentru supadeceapa):

Am banii mei, baby. Deci, accepți invitația?

| Contulesters a răspuns (pentru supadeceapa):

Ma ignori baby?

| SilentRain a răspuns (pentru Contulesters):

Ia-ți o viață, sa îți autor răspunzi este de-a dreptul patetic
Florin / Ciuprian ai nevoie de un control psihologi

| Silviu0792 a răspuns (pentru supadeceapa):

Nu stiu de ce sex esti tu sub acest cont, dar la ce si cat am citit despre cat ai aberat tu in intrebarea asta cat si in general pot spune cu mana pe inima ca ai probleme grave la cap de tot stadiu avansat... tacto si-a refacut viata la 50 de ani pe viagra cel mai probabil, poti sa iti faci o relatie pe tinder cat ai pocni din degete esti nebun rolling on the floor) ala are vicii si de asta nu poate sa isi faca o relatie, te intreb MAI POTI?>

| supadeceapa a răspuns (pentru Silviu0792):

Suferi de analfabetism funcțional sad.
Oricine își poate reface viața. Nu am recomandat Tinder pentru relații serioase că OP nu asta caută. Și situația acelui tip + viciile denotă caracter de rahat.
Analfabetismul funcțional poate fi o cauza a problemelor tale în viață sad încearcă să ți-l tratezi.

| Silviu0792 a răspuns (pentru supadeceapa):

Cum nu ai recomandat Tinder, zici de mine ca sunt analfabet functional dar cred ca tu nu stii sa iti citesti aberatiile pe care le scrii macar .......sunt jucatorii care joaca la aparate, nu pariuri sportive ( ca alea nu sunt jocuri de noroc, in fine ) care iau banii de la prietene si joaca, la aia ce a mers de au prietena si sunt cartofori cum zici tu pe cascavalu la proaste, iar la restul pe treaba lor si la locul lor NU, poti sa ne raspunzi sa nu murim prosti! am din liceu ca exemplu 2 maxim 3 baieti cu prietena restul nimic de mai bine de 10 ani, zi-ne tu poate esti psiholog la baza si ne poti lamuri ca na, tacto si-a refacut viata la 50 cum ziceai

| supadeceapa a răspuns (pentru Silviu0792):

"Nu am recomandat Tinder pentru relații serioase".

"în 12 Septembrie | supadeceapa a răspuns (pentru Contulesters):
Dintotdeauna laughing tu nu vorbești despre relații acolo, fă-ți Tinder și ți-ai rezolvat problema.

Tu vrei exact o relație superficială, să-ți cadă una la picioare, să faceți sex și gata, crezi că toate problemele tale s-au rezolvat laughing.
Tinder-ul e perfect pentru tine, baga un filtru de beauty și ești ok."

Da, tata și mulți oameni normali, care ies din casa, și-au refăcut viața. Pentru tine și superficialul care a pus întrebarea, o relație înseamnă numai sex, așa că normal că ți se pare imposibil. Nu știu cum îți imaginezi tu că e un om la 50 de ani, dar dacă a avut o minimă grijă de el pe parcursul vieții, nu e un bătrân ramolit. Pentru mulți abia atunci începe viața, dar când tu ești ramolit din liceu, ce să-ți cer rolling on the floor

Să-ți zic de ce au aia prietene? Daca știai sa citești, rămâneai cu ideea asta, pe care au confirmat-o și alții ulterior: "nicio femeie stabila psihic nu sta cu un tip plin de vicii" big grin

Daca ai terminat liceul și te descurci atât de prost cu cititul, normal că ești în pana mea singur. Nu vreau sa vad cum vorbești cu o fată când te dai la ea. Mi-e milă sincer de toate fetele care au fost nevoite să interacționeze cu distrușii de la întrebarea asta.

| Silviu0792 a răspuns (pentru supadeceapa):

Tu ca femeie proasta in cap iti aperi orgoliul feminin si spui prin comentarii ca e vina noastra ca nu reusim sa ne facem o relatie... ceea ce o mai repet de n ori e total fals... traim intr-o lume unde un procent mare din femeile din ziua de azi practica prostitutia sau videochat-ul si asta cel mai probabil au ajuns asa tot din vina barbatilor bata-i vina de sclavi! hai pa

| supadeceapa a răspuns (pentru Silviu0792):

Bine, Chestere rolling on the floor. Ți-am mai zis, când o să afli tu că totul în viața e responsabilitatea ta, o să fie cam târziu. Momentan ești copil.

"Traim intr-o lume unde un procent mare din femeile din ziua de azi practica prostitutia sau videochat-ul"
Asta nu are absolut nicio legătură cu subiectul din întrebare, la care am răspuns destul de detaliat de mult, acum doar îmi pierzi timpul.
Știu că ești masochist, dar stai dq departe de mine. Și de femei, în general.

| 102533 a răspuns:

Vai de tine!
Te salut!
Sunt profesor.Nu-ți dedica viața acestui subiect, studiază o FACULTATE.