| anonim_4396 a întrebat:

Poti ramane insarcinata a treia zi dupa menstruatie?

Răspuns Câştigător
| onlyme_3202 a răspuns:

Sigur ca da. Eu am emotii si pentru prima zi dupa menstruatie. Si eu is in risc, dar eu is casatorita. happy

48 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A cata zi dupa menstruatie pot ramane insarcinata?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am ramas insarcinata a 3a zi dupa ce mi-a trecut ciclul pentru ca nu m-am protejat! deci concluzie...protejati-va! depinde de organismul fiecaruia...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am si eu o intrebare daca 22 mi a venit si pe 28 mi a trecut iar pe 6 iulie adica a opta zi am facut ne protejat pot sa raman?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu credeam ca nu, si nu ramasesem niciodata insarcinata. pana cand s-a intamplat, adica am ramas insarcinata in prima zi dupa menstruatie. Daca nu vreti inca copii, protejati-va mereu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poti ramane... la mine s-a intamplat dupa 6 zile dupa mentruatie si nu am ramas

de la a 7 zii incolo poti sa ramai sigur

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bah nu se ramane! dupa ciclu sunt alea 10 zile bine ca nu poti avea increedere chiar in 10... dar 7 sunt sigure! asa ca bafta! mai bine protejati-va ceaw!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu, dar eu sunt casatorita de un an si pana acum 3 luni de zile am luat pastilute contraceptive, si acum imi doresc foarte mult sa raman insarcinata, dar nimic.cum as putea sa raman insarcinata? imi doresc extrem de mult acest lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am facut sex neprotejat la doar o zi de cind s-a terminat ciclu, dar ma tem. el si-a dat drumul in mine. o sa va spun daca functioneaza metoda de citeva zile dupa ciclu peste 14 zile o sa fac un test sa fiu sigura.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O intrebare am...am facut-o exact prima zi dupa menstruatie.si acum dupa 6 zile prietena mi-a spus ca o doare rau stomacu si capul. N-am ejaculat in ea, dar mna astept un raspuns.Si dupa cat timp se vede daca a ramas insarcinata sau nu? Multumesc anticipat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea cred sincer pentru ca abia a 14 zi de la menstruatie ai ovulatie
poate sa ai prea mult noroc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca iau sperma de la baiat si bag in mine pot ramane insarcinata?

| Giorgix a răspuns:

Nu ramai.

| sweet_8605 a răspuns:

Nu este o regula fixa sa ramai exct cand spune calculatorul. iti spun din propria mea experienta eu am ramas exact dupa terminarea ciclului din prima zi. si eu am un ciclu regulat (28 zile) si ciclul ma tinea 7 zile. si imediat dupa terminare am avut doar un singur contact neprotejat si am ramas insarcinata. si eu stiam ca trebuie sa numeri 10 zile de la prima zi a ciclului si ca nu ramai. (fals) eu am ramas din prima zi. acum sunt foarte fericita am un baietel si acum ne mai dorim o fetita.

| Ioana_4500 a răspuns:

Exista riscul sa fiu insarcinata tinand cont ca am facut sex neprotejat, coit intrerupt, nu a ejaculat, la 3 zile dupa ce am terminat menstruatia? Precizez ca am luat postinor la 28 de ore. sper sa nu fi fost prea tarziu...

| Izuca a răspuns:

Nu cred ca se poate asa ceva! Si eu am o problema de genu. am facut-o cu iubitul meu dupa 5 zile dupa menstruatie si inca nu mi-a venit. Ideea e ca mie niciodata nu imi vine regulat. imi curge de cateva zile un lichid alb. Sa mai astept sau sa iau masuri?

| Ciobotaru_Adina_1990 a răspuns:

Vad ca unii sunt foarte siguri ca nu poti ramane insarcinata in timpul menstruatiei si dupa nu stiu cate zile. poti ramane oricand, depinde de organism, nu e o regula pentru nimeni.