| ღÐeeaĠoneČrazyღ a întrebat:

De ce toata lumea face dragoste neprotejat?straight faceApoi se plang ca raman insarcinate si ca nu stiu ce...Nu cred ca e asa greu sa iti cumperi prezervative, si fara exista si riscurile la boli, si la o sarcina nedorita la o varsta fragila... Funda:-)

Răspuns Câştigător
| nely19 a răspuns:

Pai sa incep, in primul rand sexul protejat nu se compara cu cel neprotejat adica este placerea mai mare fara pr, fete fac de multe ori greselile din`astea pentru ca baietii nu sunt siguri pe ei sa evite o chestie din`asta iar noi fetele ne bazam pe incredere..."nu si-a dat drumul in mine, nu o sa raman"dar e o conceptie ff proasta, probabil ca fetele la o varsta frageda cum ar fi 14-15-16 ani care si-au inceput viata sexuala nu au curajul sa mearga ele la magazin s acumpere prez iar baietii niciatat pentru ca nu`i intereseaza.

fundita, plz:*:*

11 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

De egoisti si inconstiente/i! Merita "plusul" de placere pe care il ai sa risti sa faci un avort si sa nu mai poti fi mama, sau si complicatii, infectii, etc?! De unde atata rusine ca sa cumperi prezervative?! Sunt la orice colt, sau supermaket! E mai importanta rusinea decat Normalitatea si Sanatatea Responsabila, Fireasca?!

O tipa constienta nu ar trebui sa accepte sub nici o forma (decat daca amandoi si-au facut analizele!) sa faca sex neprotejat!

Cititi si aici ce uosr se poate ramane insarcinata:

http://www.mayoclinic.com/health/birth-control/AN00197

| Razvan a răspuns:

De proaste(a se citi neinformate). Netul asta e greu de utilizat. Daca nu ai cel putin patru ani in spate de programare alaturi de B.Gates nu poti deschide nici macar pagina de guguloi. Ce sa mai zic de un searchoh go on
La cat de mult e discutat subiectul sex, si daca iti pui mainile la urechi si te izolezi in pestera tot afli cum sta treaba. Daca asa e cand te apuca futaiul si nu mai ai rabdare.Nici macar sa gandesti. Ceea ce nu e noutate

| shtephie a răspuns:

Baietii fraieresc fetele spunandu-le ca fara prezervativ e mai bine, ca ei nu simt nimic bla bla...si fata ramane insarcinata apoi...
Fetelor sa judekam si cu mintea nu numai cu inima!

| Hombre a răspuns:

Pentru ca sunt neglijente cu ele insele si cand le apuca futareala nu se mai gandesc la consecinte si dupa acea se plang.Acum se gaseste prezervative si la "Alimentara" fata de alte vremuri.

| Lora a răspuns:

Li se trezesc hormonii in momente nepotrivite, se lasa dusi de val, nu au bani, sau pur si simplu ii deranjeaza, se simt mai bine fara sau "sex la betie". Alte motive nu vad.Kiss have a nice day!

| mihai_2762 a răspuns:

Pai daca ar faceo protejati cine ar ar mai pune intrebari de ganu ala pe TPU. sa fim seriosi lasa-i in pace ca nu plangi tu ei plang ca devin parinti mult prea devreme pentru ca nu se gandesc si ei inainte. bafta!

| BoBoLiNo92 a răspuns:

Deea. In primul rand, te uiti si cu cine faci dragoste. Ca nu i`l iei pe unu` dupe strada si faci dragoste cu el. In al 2`lea rand. Partenerul trebuie sa fie prea prost sa ejaculeze in tine. Trebuie sa stie cand sa se opreasca. Si la sexul protejat: Nu simti nimic. Nu mai exista acea placere.

| Lexy ♥ a răspuns:

Acum sincer, daca tu ai grija de tine sa te protejezi, ce iti pasa ce fac altii? ca doar nu te chinuiesti tu in locul lor.Fiecare sa faca cum si cat il duce capulwinking eu una nu ma agit pentru nimeniwinking

Răspuns utilizator avertizat
| .♥.íииα .♥. a răspuns:

Pai da ai dreptate cu bolile si cu astea. habar n-am dc nu se protejeaza e mult mai bine pentru ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista si pastila de a doua zi dar cei care sunt zgarciti...asta e partea a douahappy