| claudiualin5 a întrebat:

Salut tuturor! Vin și eu cu o mica problema. Acum câteva zile am cunoscut o fată pe snapchat! Ea mi-a trimis un snap în care zicea ca se simte rău, am întrebat-o ce are, i-am dat niște sfaturi la problema ei, etc! După câteva ore, m-a întrebat dacă am Facebook și mi-a zis sa îi dau add. I-am dat add, n-am vb nimic cu ea pe mess. M-a invitat la locul ei de munca, eu nefiind in localitate la momentul respectiv. Am întrebat-o unde lucrează etc. Azi am pus o poza cu mine pe Facebook și a dat ador la poza. As vrea sa ma bag în seamă cu ea dar ce as putea sa o mai întreb, adică cum sa o abordez? (Știu aproape tot despre ea, dar ideea este ca atunci când afli aproape tot despre o persoana, la un moment dat nu mai știi ce sa mai întrebi). Gen ca începuturile de relație, pana va cunoașteți mai bine! Câteva sfaturi? Dacă aș merge la ea la munca sa ii dau un suc despre ce as putea sa mai vorbesc?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Anonim1447799 a răspuns:

Buna, pai in primul rând nu fi prea direct, încerca sa găsești subiecte de discuție și prefa-te ca nu stii anumite lucruri despre ea, fetelor le place mult sa fie complimentate dar ai grija sa nu exagerezi, intreab-o dacă a mâncat, cum a dormit, cum se simte, fiindca asta o va face sa te îndrăgească, sa aibă sentimentul cum ca e in siguranța cu tine, in rest trebuie doar sa fii tu, multă bafta cu acea fata!