| anonim_4396 a întrebat:

Sunt indragostit de o fata si ieri am avut o activitate cu ea.Si fiind mai timid,imi este rusine sa o intreb, asa ca am flirtat.M-am asezat fix langa ea deoarece doar acolo mai era loc, am avut noroc, si de fiecare data cand se uita spre directia mea mauitam si eu spre directia ei si zambeam, dar nu ca.un obsedat :-)), am intrat si putin in vorba cu ea, am lasat-o sa intre prima pe usa inaintea mea.Cand am iesi afara din sala mi se parea mai zambitoare.Tot cu ea vorbeam dar acum dupa activitate nu am mai avut nici un fel de contact cu ea decat pe hol, cand trecem unul pe langa altul si ea se uita la mine si eu la ea..mereu...Azi am avut simulatre si cand am iesit de la examen ea intra la ore si era cu toti colegii mei si m-a intrebat cum a fost si eu sigur i-am raspunsSi plus ca trebuie sa reintru in vorba cu ea.Umor am dar nu stiu cum sa ma intru din nou in vorba cu ea..ca nu pot sa ma duc dupa 1 am fara contact nici macar verbal la ea si sa ii spun cf.Plus ca eu am flirtat cu ea la greu si cred ca si ea cu mine. Odata la magazin eram eu cu ea si ea se tot uita insistent la mine si cand intorcea capul si eu la ea.Alta data in autobus m-a invitat sa stau langa ea si eu desigur.Azi am iesit de la ore, si ne-am urcat amandoi in autobuz.si am lasat-o sa intre prima pe usa si eu dupa ea.Mai eram cu 3 colegi de-am mei si ea cu o colega de ei.Atunci colega ei i-a spus sa mearga in fata la autobus pentru ca acolo mai erau colege cu ea.Ea a refuzat ziicand ca mai bine stau acolo in spate si eu ma prefaceam ca vorbesc cu colegii mei si ma uitam discret la ea.Si ea la fel.Am fost sigur ca si ea se uita la mine cand am coborat si masina a trecut pe langa mine si eu ma iutam prin usa la ea si ea la mine.M-am uitat asa la ea si ea la mine pana cand masina a trecut de tot pe langa mine si am pierdut contactul vizual.Alta data tot in autobuz o vad din intamplare si, am prins-o de cateva ori ca se uita cu coada ochiului la mine(ea era cu cativa colegi de la ea) si cand a trecut pe langa mine mi-a zambit si m-a salutat.Alta data m-a invitat sa stau langa ea.Cred ca ma place dar problema este ca mama este prietena cu mama unei rude de a ei si nu vreau sa afle.Asa ca m-am gandit sa pun o colega de-a mea(prietena comuna) cu care ma inteleg bine sa o intrebe.Dar cum as putea sa o pun sa intrebe astfel incat daca nu ma place si vine si ma intreaba sa pot nega?

4 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Incearca sa nu spui ca n-am incercat

| Alfonso a răspuns:

Vorbeste cu ea! God!

| shadow72 a răspuns:

Fraiere nu pune intermediar, vorbeste tu cu ea.si daca masa e prietena cu pisica mamei ei ce?
nu stiu pari istet dar putin speriat de lume.
fii tu insuti, sa ai curaj, sa o faci sa zambeasca si ai sa vezi ce prietena draguta o sa ai.
succes

| Sticket a răspuns:

Pai eu zic ca fata te place, dar daca nu intri in vorba cu ea si doar te uiti o vei pierde cu timpu poate 2-3 luni se va plictisi si iti da flit. Vorbesc din proprie experienta deci invit-o la un suc si fa-ti treaba acolo si o sa iasa o relatie, altfel nu